banner2

banner1

banner22

Numuneler temiz çıktı

Karasu'da dün denize girenlerde görülen kaşıntıların ardından yapılan incelemelerde deniz suyu temiz çıktı. Deniz suyunda bir sorun çıkmaması üzerine gözler Asya Kaplanı sivrisineğine çevrildi.

Karasu 20.07.2021, 10:18 Editör: Aysima Kortak
Numuneler temiz çıktı
banner48

Karasu sahilinde dün akşamüzeri denize girenlerin vücutlarında kaşıntılar başladı. Bir süre sonra bazı kişilerin vücutlarında kaşınmaya bağlı kızarıklar oluştu.

32 KİŞİDEN AYNI ŞİKAYET

Haber verilmesi üzerine sahile gelen 112 Acil ekipleri, bazı kişileri hastaneye götürürken, bazıları da kendi araçlarıyla hastaneye gitti. 32 kişi aynı şikayetlerle Karasu Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı. Olayın ardından AFAD ve Sağlık Müdürlüğü tarafından deniz suyundan ayrı ayrı numune alındı.

NUMUNELER TEMİZ ÇIKTI

Halk Sağlığı Laboratuvarında yapılan incelemelerin ardından numunelerin temiz çıktığı öğrenildi. Deniz suyunda bir sorun çıkmaması üzerine gözler Asya Kaplanı sivrisineğine çevrildi. Şikayetlerin sivrisinek ısırığından kaynaklanabileceğinin üzerinde duruluyor. İlçede bir haftadan beri sivrisinek şikayetlerinde yaşanan artışla birlikte görülen vakaların incelenmesine devam ediliyor.

Yorumlar (0)