banner2

banner1

banner22

Mülkiyet hakkım gasp edildi

Karasu’nun Kuzuluk Mahallesi’nde yaşayan Atakan Temel 2007 yılında kendilerine bilgi verilmeden arsasının üzerinde ki yapıların yıkıldığını ve tapulu arsasından yol geçirildiğini ileri sürdü. Temel bugün tapulu malım dediği yola duba çaktı.

Karasu 15.03.2021, 20:54 Editör: Gizem Demirsoy
banner48

EKİPLER İŞLEM YAPMADI

Karasu’da yaşayan Atakan Temel 2007 yılında kendilerine bildirilmeden arsaları üzerinde ki yapıların yıkılarak yol geçirildiğini iddia ediyor. Temel, 14 yıldır Karasu Belediyesi ile yaşadığı mağduriyetinin giderilmesi için görüşmeler yapıyor. 3 başkan değiştiren belediye ile uzlaşma ortamı bulamayan Atakan Temel bugün tapulu arsam dediği yolun bir bölümünü plastik dubalarla kapattı. Karasu Belediye zabıtası polis eşliğinde yola çakılan dubaları sökmek için bölgeye gittiğinde, Atakan Temel “Anayasa’nın bana verdiği mülkiyet hakkım gasp edilmiştir. Kendi arsama çaktığım dubaları sökersen sizden şikayetçi olurum” diyerek evraklarını gelen memurlara gösterince zabıta ve polis bölgeden işlem yapmadan ayrıldı.

SORUNUMA ÇÖZÜM İSTİYORUM

Kuzuluk Mahalle sakinlerinden Atakan Temel tam 14 yıldır kendi rızası yada kamulaştırma yapılmayan arsasını geri almak için uğraş veriyor. Temel “Karasu Belediye Başkanı Ahmet Genç döneminde başlayan ve halen devam eden soruna çözüm istiyorum. Derdim belediye başkanlarına kara çalmak veya birilerini kötü göstermek değil. 283 metrekare arsamın ne kadarına yapı yapabiliyorum? Rızamız dışında ve kamulaştırma yapılmadan alınan arsama sahip çıkıyorum. Sesimi duyup, soruna çözüm bulunmasını istiyorum” dedi.

TABELA ASTI

Atakan Temel 283 metrekare arsasından alınan bölgeye tabela asarak yaşadığı mağduriyeti yazdı. Vatandaşların mağdur olmaması için yolu tel çitle kapatmadığını anlatan Temel “14 yıldır derdime derman olacak makamı bulamadım. Burası grup yolu. Vatandaş mağdur olmasın diye tel çit yerine plastik duba kullandım. Temennim sorunun bir an evvel çözüme kavuşması yönünde “dedi.

Yorumlar (1)
Vatandaş 4 hafta önce
Sen vatandaşın arsasına çök sonra gel birde polisle tehdit et. Madem haklilarda neden sökmedeiler dubalari. Allah ıslah etsin.