banner2

banner1

banner22

Market sahibi olay ardından konuştu

Karasu ilçesinde bulunan bir bakkala müşteri olarak gelen ve kasanın boş olduğu anı fırsat bilen hırsız, kasada bulunan bin lirayı çalarak market sahibi ile arbede yaşamıştı. Market sahibi gerçekleşen hırsızlık ardından açıklamalarda bulundu.

Karasu 20.06.2020, 21:04 Editör: Ebru Bulut
banner48

NE OLMUŞTU?

Olay, dün sabah saatlerinde Karasu ilçesi Yalı Mahallesi üzerinde bulunan bir bakkal dükkanında meydana geldi. Bakkala müşteri gibi gelen bir şüpheli kasanın boş olmasını fırsat bilerek kasayı açmıştı. Şüphelinin, kasada bulunan bin lira civarındaki parayı aldığı esnada içeriye giren dükkan sahibi Dursun Duman, kasanın açık olduğunu fark ederek durumdan şüphelenmişti. Dükkandan çıkan şahsın peşinden koşan Dursun Duman, şahsı tekrar dükkana sokup kendisine parayı alıp almadığını ve üzerini kontrol etmek istediğini söylemişti. Bu duruma direnen şüpheli ile dükkan sahibi arasında arbede yaşanmış, arbede esnasında dükkan sahibi Dursun Duman’ı iterek yere düşüren şahıs koşarak olay yerinden uzaklaşmıştı.

“MÜCADELE VERDİK”

Olay ardından hırsızın yakalama çalışmaları sürerken, market sahibi Dursun Duman, olay anını anlattı. Market sahibi Dursun Duman “Sabah dükkanı açtıktan sonra 09.15 geçe gibi müşteri ile uğraşırken, para üstü verdiğim sırada içerde vatandaş girdi. Girdiğinde kasayı çekmiş, ayırdığım para vardı onu alıp cebine koyuyor. İçerde baya mücadele verdik. Kapıyı kapatayım, polisi arayayım dedim. Fakat başaramadım, kaçtı. Sonrada polise haber verdim.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)