banner2

banner1

banner22

Kurtarma operasyonunda yetki tartışması

 Sakarya Nehri’ne düşen 20 yaşındaki genci kurtarmak için Karasu’nun Adatepe Mahallesi’ne giden Sakarya AFAD ve Kocaeli dalgıç polislerinin yetki kavgası acılı aileyi üzdü.

Karasu 03.07.2021, 21:07 Editör: Nisa Çoban
banner48

Karasu’nun Adatepe Mahallesi’nde yaşayan 20 yaşındaki Emirhan Henden hayvanlarına yem vermek için lastik bota binerken ayağı kayıp nehre düştü. Yakınları tarafından polis ve AFAD ekiplerine haber verildi. Sakarya AFAD ekibi ihbarın ardından 20 dakikada bölgeye ulaştı.AFAD ekibinde bulunanların su altı arama yapmasına güvenlik gerekçesiyle izin verilmedi. SAKDER ve AFAD ekipleri nehir kenarında arama çalışmasına başlarken Kocaeli ilinden dalgıç polislere haber verildi. Dalgıç polislerin bölgeye gelmesiyle birlikte rama-kurtarma çalışmaları nehirde devam etti. AFAD ekibi ile Kocaeli ilinden gelen dalgıç polislerin botta yaşadıkları yetki kavgası arama-kurtarma çalışmasının önüne geçti.

ARAMAYA ARA VERİLDİ

Kocaeli dalgıç polisi ile AFAD görevlisi arasında yaşanan diyalog bölgede bulunan gazeteciler tarafından kaydedilirken “Sen kimsin ya… Ben izinli günümde çalışıyorum… Sen izinli gününde gelirmisin…Abi bırakın beni buradan çıkın..” gibi diyaloglar evlatlarının bulunmasını bekleyen aileyi derinden üzdü.AFAD görevlileri ile dalgıç polisler arasında geçen diyalogun ardından bir süre daha devam eden arama kurtarma çalışmaları havanın kararmasıyla birlikte sonlandırıldı. Ekipler yarın sabahtan itibaren arama faaliyetlerine başlayacaklar.

Yorumlar (0)