banner2

banner1

banner22

Köpekler açlıktan birbirini yiyor iddiası

Karasu Hayvan Barınağında açlıktan köpeklerin birbirini yediği iddia edilen görüntülerde; “Neden bir belediye topladığı canları ölüme terk ediyor?” şeklinde tepkilere neden oldu.

Karasu 08.12.2020, 23:39 Editör: Aysima Kortak
banner48

Karasu Hayvan Barınağında, Sevpati tarafından paylaşılan görüntülerde, Açlıktan köpekler birbirlerini yedikleri iddia edilirken mesai saati dolmadan çalışanların barınağı da terk ettiği belirtildi. Sevpati’nin yaptığı paylaşım şöyle; “Yer Sakarya, karasu hayvan barınağı. Açlıktan köpekler birbirini yerken, daha mesai saati dolmadan barınağı terk eden çalışanlar varken kimse bana belediye işi iyi yapıyor demesin. Karasu belediye başkanı Sayın İshak SARI. Turizm geliri olan bir ilçede sokak canlarının açlıktan birbirini yemesine ve çalışanların boşvermişliğine en güzel cevabı vereceğinizi umuyorum. Barınakta çalışmak zor geliyorsa neden işten çıkarılmıyorlar? Neden üst kademe, alt kademeyi denetlemiyor? Neden bir belediye topladığı canları ölüme terk ediyor? Çalışanların ses kayıtları da var. Onları da yayınlayacağım. oraya hayvan sever personel almak çok mu zor? Neden o barınağı kapatmıyorsunuz? Yeter artık yeter. Hizmet alımı yaptığınız hekim bile barınağa uğramıyorsa ki hakkında suç duyurusunda bulundum doğal yaşam alanına dönülecek ya da kapatılacak o barınak. Gerekli suç duyurusunu da bizzat içişleri bakanlığına yapacağım. Orman suya yapmak sonuç getirmeyecek çünkü.”

Yorumlar (1)
Hasan 5 ay önce
Malesef son yüzyılda modernleşme adı altında hızla benlğimizden uzaklaşıyoruz.. İsrafın douğa çıktığı bu zaman da bu canlılar açlık tan birbirini yiyorsa bundan hepimiz sorumluyuz.. Çocuğumuz korkuyor diye belediyeyi arayıp onları barınağa gönderen biz değilmiyiz.. Zorlukla binaların dar sokaklarında yaşamaya çalışan bu hayvanların kışın karda soğukta kaldırım kenarlarında titreyerek yatması bile bize rahatsızlık veriyor. Yediğimiz yemek artıklarını çöpe atıyoruz ama onlarla paşlaşmıyoruz. Bir köşede doğum yapmış köpeğin yavrularına bile tahammül edemeyip belediyeyi arıyoruz .sahi merhamet etmek diye bir deyim vardı.. Nasıl bir şeydi.. Anlamı sözden öteye gitmeyen.. Biz ne zaman bu hale geldik.. . Peki belediye ne yapsın.. Bu canlılar kapalı bir ahırda yetişebilen kasaplık hayvanlar değil ki.. . Onlar insanlar olmadan yaşayamaz onların yeri sokaklar. Allah onları . Öyle yaratmış.. Bizler onları barınağa göndermekle zaten öldürmüş oluyoruz. Bu konuda yerel yönetimlerin de yapacağı pek. Bir şey yok.. Çözüm toplum bilinci oluşturmak çocuklarımıza çevredeki bütün canlılara sevmeyi öğretebilmek.. Bencillikten egoistlikten uzak .bütün canlıların haklarına saygılı Güzel bir dünya hiç de zor değil..