banner2

banner1

banner22

Kopan tel insana gelseydi…

Karasu’da rastgele çekilen elektrik hattı nedeniyle Münevver Yavuz isimli kadının ineği telef oldu. İhbar üzerine bölgeye giden SEDAŞ ekibi kopan telden haberlerinin olmadığını söyledi.

Karasu 13.06.2020, 16:16 Editör: Aysima Kortak
banner48

Karasu’nın Çatalövez Mahallesi’nde yaşayan Münevver Yavuz isimli kadının ineği fındıklıkta otlarken elektrik akımına kapılarak can verdi. Mahalle muhtarının haber vermesiyle olay yerine giden SEDAŞ ekipleri, kopan telin kaçak olarak çekildiğini ve kopma nedeniyle elektrik kesinti ihbarı gelmediği için olaydan haberlerinin olmadığını söyledi.

YETKİLİLERE SESLENDİ

Fındık sezonu nedeniyle özel şirketlerin ya da şahısların elektrik hattı çektiklerini belirten mahalleli “İnsanlar kafalarına göre yapılarına elektrik hattı çektiriyor. Bugün öğrendik SEDAŞ’ın kopan hattan haberi yokmuş. Geçtiğimiz günlerde elektrik hattı çekerken bir elektrikçi can verdi. Bugün komşunun ineği telef oldu. Bu işleri denetleyen kimse yok mu? Kaçak elektrik çeken vatandaşlar nasıl abone oluyor, neye göre bu işler yapılıyor. Allah korusun hayvanın telef olduğu bölgede insanda olabilirdi. Lütfen bu vurdumduymazlık sona ersin. Sorumlular daha fazla denetim yapsın” diyerek yetkililere seslendi.

Yorumlar (0)