banner2

banner1

banner22

Kaymakamlık önünde saatlerce beklediler

İçişleri Bakanlığı genelgesinin ardından herkes çiftçi, inşaatçı veya imalatçı oldu. Karasu’da 17 gün evde kalmamak için sıra bekleyenlerin oluşturduğu kuyruk, ‘fındık için ameleye gerek yokmuş’ dedirtti.

Karasu 29.04.2021, 19:33 Editör: Ebru Bulut
banner48

SAATLERCE SIRA BEKLEDİLER

Karasu her bayram yaşanan yoğunluğun fazlasını yaşıyor. 17 günlük tam kapanmada evde kalmak istemeyenler Ziraat Odası ve Kaymakamlıktan izin belgesi alabilmek için uzun kuyruk oluşturdu. Kaymakamlığa verilen dilekçelerde kimi çiftçi, kimi inşaatçı kimisi de imalatçı olan onlarca vatandaş kısıtlamada dışarı çıkabilmek için saatlerce bekledi.

SUİSTİMALE CEZA

Kaymakamlığa dilekçe verenlerin durumları araştırılıp sonuçları ilçe emniyet Müdürlüğü’nden öğrendiler. Müracaat edenlerin bir kısmının talebine olumsuz yanıt verilirken İçişleri Bakanlığı’nın 2 Mayıs tarihinden itibaren izin belgelerinin suistimal edilip edilmeyeceğini denetleyecek bir sistemi harekete geçirmesi bekleniyor. Bakanlıktan edinilen bilgilere göre; İzin belgesi verilenler veya genelgeyle kısıtlamadan muaf olanlar listesine gerçek dışı beyanda bulunulduysa cezai işlem yapılacak.

Yorumlar (0)