banner2

banner1

banner22

Karasu’da uyuşturucu operasyonu

Karasu İlçesinde Sakarya İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı, İstihbarat, KOM Şube Müdürlüğü ve Karasu İlçe J.K.lığı Asayiş ekiplerince gerçekleştirilen ortak operasyonda, 50 gram metanfetamin ve hassas terazi ele geçirilirken 2 şahıs gözaltına alındı.

Karasu 30.04.2021, 00:24 Editör: Gizem Demirsoy
Karasu’da uyuşturucu operasyonu
banner48

Edinilen bilgilere göre, İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekiplerce uyuşturucu madde sattığı şüphesi ile 2 kişiyi Karasu merkez'de takibe aldı. Araç içinde bulunan E.B. ile Y.A. kullandıkları 34 CHB * plakalı araçla Karasu merkezden Denizköy mahallesi istikametine doğru seyir halinde olduğu görülürken aracın içinde, uyuşturucu madde götüreceği yönünde alınan bir ihbarı değerlendiren ekipler, şahısların kullandığı aracı Denizköy mahallesi sınırları içerisinde durdurmak istedi. Bunu fark eden ikili Jandarmayı görünce kaçmaya çalışırken yanlarında olan ve metanfetamin uyuşturucu maddesi olduğu değerlendirilen paketi araçtan attı. E.B. isimli şahıs ve yanındaki kişi, ekiplerden hızlıca kaçmaya başladı. Bir süre kovalamaca sonunda Jandarma tarafından yakalandı.

2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Sürücü Y.A. ile E.B.’nin bulunduğu aracın içinde yapılan aramada herhangi bir suç unsuruna rastlanamazken, şahısların kaçmaya çalışırken araçtan attıkları uyuşturucu madde olduğu değerlendirilen malzemeler yolun kenarında bulundu. Ekiplerin yaptığı ilk incelemede şeffaf poşet içerisinde yaklaşık 50 gram metamfetamin uyuşturucu madde ile sigara paketi görünümlü dijital hassas terazi olduğu tespit edildi. Gözaltına alınan Y.A. ve E.B’nin yarın ifadeleri alınması beklenirken, şahısların işlemleri sürdüğü öğrenildi.

Yorumlar (0)