banner2

banner1

banner22

Karasu’da korku dolu anlar

Karasu ilçesine bağlı Darıçayırı mahallesinde aniden patlayan römork lastiğinden fırlayan koruma çemberi oto lastik tamir ve bakım işleri yapan Yaşar Usta’nın sonu oluyordu.

Karasu 12.05.2021, 18:49 Editör: Ebru Bulut
banner48

RÖMORK LASTİĞİ PATLADI

Edinilen bilgilere göre öğle saatlerinde iş yerine gelen bir traktörün römork lastiğini tamir ettiği sırada, aşırı hava basıncı ile patladığı tahmin edilen römork lastiği, şiddetli bir gürültü ile janttan ayrıldı. O sırada lastiğin ön kısmında bulunan Yaşar Usta lastikten fırlayan koruma çemberinin adeta hedefi oldu. Baş, ve kol kısmına vuran metal onu ağır şekilde yaralarken çevredekiler, duydukları şiddetli ses ile olay yerine koştu.

AĞIR YARALANDI

İlk yardımı yapılan şahısın durumu hemen Sağlık ve Jandarma ekiplerine bildirilirken ilk müdahale sağlık ekiplerince olay yerinde yapıldı. Yaşar Usta’nın başına aldığı darbe ile ağır travma geçirdiği, kolunda da iki kırık olduğu öğrenilirken, Karasu Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Burada yapılan ilk müdahale sonrası Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevki gerçekleşti. Jandarma Asayiş ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

Yorumlar (0)