banner2

banner1

banner22

Karasu’da karantina genişliyor

Karasu ilçesinde karantina her geçen gün genişliyor. Buna göre, 11 mahallede 22 hane ilçe hıfzıssıhha kurulu kararıyla 10 gün süreyle karantinaya alındı.

Karasu 15.04.2021, 19:56 Editör: Gizem Demirsoy
Karasu’da karantina genişliyor
banner48

Şehirde vaka sayılarının artması ile birlikte sıkı tedbirler alınmaya devam ediyor. Vaka sayılarının tırmanışa geçmesiyle birlikte Karasu ilçesinde karantina genişliyor. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarihinde Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı başkanlığında toplandı. Yapılan toplantıda Koronavirüs (Covid-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını önlemek için uyulması gereken kurallara ilişkin Tuzla, Limandere, Konacık, Aziziye, Kabako, Yalı, İhsaniye, Karasu, İncilli, Tepetarla, Kuzuluk mahallelerinde toplam 22 hane 27 ve 72’nci maddeleri kapsamında 10 gün süreyle karantinaya alınarak giriş çıkışlara kapatıldı.

KURALLARA UYMAYANA CEZA

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından yapılan açıklamada ise; “Alınan karar ile ilgili uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyete neden olunmaması, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesi ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına;1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu gereğince oy birliği ile karar verilmiştir” denildi.

Yorumlar (0)