banner2

banner1

banner22

Karasu’da ilk aşı yapıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ilk olarak koronavirüs aşısını yaptırmasının ardından tüm il ve ilçelerde koronavirüs aşısı uygulanmaya başladı. Karasu’da ilk CoronaVac aşısı, Karasu İlçe Sağlık Müdürü Dr. Yavuz Selim Özdin’e ve Karasu Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Celalettin Akyol 'a yapıldı.

Karasu 14.01.2021, 16:15 Editör: Aysima Kortak
Karasu’da ilk aşı yapıldı
banner48

İLK ONLAR AŞI OLDU

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından ‘Acil Kullanım Onayı’ verilmesinin ardından Çinli Sinovac firmasınca üretilen CoronaVac aşısının ilk doz uygulamaları tüm ilçelerde başladığı gibi Karasu Devlet Hastanesi ve Karasu bölgesindeki Aile Hekimliklerinde de başladı. Türkiye'ye getirilen aşıların laboratuvardaki test sürecinin tamamlanmasının ardından korona virüs aşı randevu sistemi MHRS üzerinden tüm sağlık çalışanları için erişime açıldı. Henüz sağlık çalışanları dışında aşılama programına başlanmadı. Karasu’da ilk CoronaVac aşısı, Karasu İlçe Sağlık Müdürü Dr. Yavuz Selim Özdin’e ve  Karasu Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Celalettin Akyol'a yapıldı. Gün içerisinde Karasu İlçesinde tüm sağlık çalışanlarına CoronaVac aşısı yapılmaya başlandı.

HERKES AŞI OLMALI

Herkesin mutlaka aşı olması gerektiğini belirten Karasu İlçe Sağlık Müdürü Dr. Yavuz Selim Özdin, “Hastalıktan korunmanın en önemli yollarından biri aşı. Normal, eski hayatımıza dönmek için aşıyı mutlaka yaptırmamız gerekiyor. Herkese aşılarını günleri geldiğinde yaptırmalarını öneriyorum. Çünkü şu anda ciddi bir pandemi sürecindeyiz. Aşıda tedirgin olacak, korkacak, enjeksiyon, iğnenin dışında herhangi bir şey olmadığının altını çizelim. Aşının güvenli olduğunu, güvenlik yönünden herhangi bir sıkıntısı olmadığını, korumasının, etkinliğinin yüksek olduğunu düşündüğümüzde en kısa sürede hepimizin aşılanmasının en doğru yaklaşım olacağına inanıyorum” dedi.

Yorumlar (0)