banner2

banner1

banner22

Karasu’da 3 ev daha karantinaya alındı

Kurudere’de dün 3 ev karantinaya alınmıştı. Bugün toplanan Karasu İlçe Hıfzıssıhha Kurulu ardından alınan karar ile ilçede 3 ev daha karantinaya alınırken, Kurudere Mahallesinde toplamda 5 ev karantinaya alındı.

Karasu 03.03.2021, 15:18 Editör: Ebru Bulut
Karasu’da 3 ev daha karantinaya alındı
banner48

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kaymakamlık Toplantı Salonunda Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı başkanlığında üyeleri iştiraki ile toplandı. Koronavirüs (Covid-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını önlemek için uyulması gereken kurallara ilişkin olarak yeni kararlar alındı.

3 EV DAHA KARANTİNAYA ALINDI

Karasu ilçesinde Tepetarla Mah. Yukarı Sokak’ta bulunan müstakil evin ve Kurudere Mahallesi Gül Sokakta adresinde bulunan 2 müstakil evin, Koronavirüs (Covid-19) salgınının kontrolü açısından; Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 ve 72’nci Maddeleri kapsamında bugünden itibaren 10 gün süreyle hane karantina uygulamasına geçilerek giriş çıkışlara kapatılmasına karar verildi.

İLÇE HIFZISSIHHA KURULU KARARI

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından yapılan açıklamada; “Yukarıdaki karar ile ilgili uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyete neden olunmaması, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesi ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına; 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu gereğince oy birliği ile karar verilmiştir” denildi.

Yorumlar (0)