banner2

banner1

banner22

Karasu’da 21 mahalleye müdahale edildi

Karasu Belediyesi karla mücadele ekipleri, ilçeyi etkisi altına alan kar yağışıyla birlikte harekete geçti. Oluşturulan kriz masası koordinasyonu ile kar yağışı başlar başlamaz cadde ve kaldırımların temizliği için kullanılacak tüm iş makinaları sahaya indirildi. Ekipler bir yandan karla kaplanan yolları açarken bir yandan da kaldırımlardaki karları küredi.

Karasu 18.01.2021, 16:00 Editör: Gizem Demirsoy
Karasu’da 21 mahalleye müdahale edildi
banner48

Hafta sonu özellikle Pazar günü aralıksız yağan kar yağışı ile mücadele etmek için mesai mefhumu göstermeksizin çalışan Karasu Belediyesi ekipleri, ilçe merkezi dışında 21 mahalleye anında müdahale etti.

KAR KÜREME ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

Vatandaşların olumsuz hava şartlarından etkilenmemesi için var güçleriyle çalıştıklarını söyleyen Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı; “Geçtiğimiz hafta içerisinde karla mücadele ekiplerimizi kurduk. Araçlarımızın gerekli bakımlarını yaptık. Büyükşehir Belediyemizden de aldığımız araç desteğiyle, Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Hafta sonu özellikle Pazar günü etkisini arttıran kar yağışı ile ekiplerimiz harekete geçti. Fen İşleri Müdürlüğümüz koordinesinde hazırlanan plan doğrultusunda kar yağışından etkilenen mahallelerimize anında müdahale edildi. Şuan için kapalı olan mahalle yolumuz bulunmamaktadır. Kırsal mahallelerimizle birlikte merkez mahallelerimizde de Temizlik İşleri Müdürlüğümüz koordinesinde kar küreme çalışmalarımız devam ediyor. Bir taraftan kırsal mahallelerimizde çalışmalarımız devam ederken diğer taraftan da merkezimizdeki mahallelerimizde kar küreme çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi. Mahallelerinde yürütülen çalışmalardan dolayı muhtar ve mahalle sakinleri, ilçe bağlantı yollarında yürütülen kar temizleme çalışması nedeniyle Karasu Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Yorumlar (0)