banner2

banner1

banner22

Karasu'da gözaltına alındı

Pendik'te gayri menkul şirketinde çalışan Ümit A., 350 bin liralık çek bozdurarak iş yerine dönerken gasp edildiğini iddia etti. Gasp Büro Amirliği ekipleri olay yerinden geçen bir aracın kamera görüntülerine ulaştı. Şüpheli Murat A., Olaydaki bahsi geçen araçla birlikte Karasu'da gözaltına alındı. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 3 kuzen ev hapsi aldı.

Karasu 08.01.2021, 17:00 Editör: Aysima Kortak
Karasu'da gözaltına alındı
banner48

Edinilen bilgilere olay, Çarşamba günü Pendik Çınardere Mahallesi Gönenli Mehmet Efendi Caddesi'nde yaşandı. Bir gayrimenkul şirketinde çalışan Ümit A. banka şubesine giderek 350 bin lira değerindeki çeki bozdurdu. Aracıyla dönerken önünün kesildiğini ve gaspa uğradığını ve paranın çalındığını söyleyen Ümit A., polisi aradı.

KUZENLERİ İLE BİRLİKTE YAPTIĞINI İTİRAF ETTİ

Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri konuyla ilgili inceleme başlattı. Ekipler olay yerine yakın tüm kamera kayıtlarını didik didik inceledi ancak bir görüntüye ulaşamadı. Aynı saatte sokağa giren bir başka aracı tespit eden polisler, bu aracın içerisinde yer alan kamera görüntülerine ulaştı. Görüntülerde Ümit A'nın paraları, arkasında bulunan bir başka araçtakilere verdiği ortaya çıktı. Ümit A.'nın inandırıcı olmak için kendisini darp ettiği ve aracının lastiklerini patlattığı belirlendi. Gasp Büro Amirliği dedektifleri, Ümit A.'yı gözaltına aldı. Emniyetteki sorgusunda gasp oyununu itiraf eden Ümit A. bu işi kuzenleri ile birlikte yaptıklarını söyledi.

KARASU'DA GÖZALTINA ALINDI

Polis Ümit A'nın kuzeni olan Şener A.'yı Kartal'da bir evde gözaltına aldı. Evinde yapılan aramalarda 350 bin lira para ele geçirildi. Ele geçirilen para sahibine teslim edilecek. Diğer şüpheli Murat A. ise olaydaki bahsi geçen araçla birlikte Karasu'da gözaltına alındı. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 3 kuzen ev hapsi aldı.

Yorumlar (0)