banner2

banner1

banner22

Karasu'da 5 Bin Ağaç Toprakla Buluştu

Karasu Belediyesi, mevsim koşullarına uygun bitki dikim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 2018 yılı içerisindePark ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince binlerce ağaç ve süs bitkisi toprakla buluşturuldu.

Karasu 11.05.2018, 15:25
Karasu'da 5 Bin Ağaç Toprakla Buluştu
banner48

Karasu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki parkların ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarında kullanılmak üzere ağaç ve süs bitkilerinin dikim çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda çınar, dış budak, erguvan, ıhlamur, ardıç, süs elması ve süs eriği gibi ağaç ve bitki grubunu toprak ile buluşturularak İlçenin estetik bir görünüme kavuşturulması sağlanıyor.

Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ayrıca çalışma programları kapsamında ilçedeki parklarda çeşitli peyzaj çalışmalarına da büyük bir titizlikle devam ediyor.

Yapılan hizmetlerle ilgili açıklama yapan Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “İçerisinde bulunduğumuz yılda yaklaşık 5 bin adet ağacı toprak ile buluşturduk. Gelecek nesillere önemli bir yatırım yaptığımız düşüncesindeyim. Bu dünyaya bırakacağımız en büyük mirasın ağaç olduğunu özellikle belirterek önümüzdeki dönemlerde bu sayıyı arttırmayı hedefliyoruz” dedi.

Yorumlar (0)