banner2

banner1

banner22

Kalabalık korkuttu

Yayınlanan genelgeler, açıklanan tedbirler, uyarılar vatandaşın umurunda değil. Bugün Karasu pazarında özellikle yazlıkçıların oluşturduğu kalabalık endişe verici boyuttaydı.

Karasu 06.04.2020, 15:47 Editör: Ebru Bulut
Kalabalık korkuttu
banner48

İl dışından gelenler 14 gün boyunca karantinada kalacaklar. Evlerinden çıkmamaları ve izole olmaları konusunda uyarılar yapılan misafirler bugün Karasu pazarını ana baba gününe çevirdiler. Pazarda alınması gereken kurallar bir yana ne sosyal mesafe nede diğer tedbirler pazara çıkan vatandaşların umurunda olmadı.

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ilçeye kaç yazlıkçının geldiğinin tam olarak bilinmediğini ifade ederek “Bizler insanlara gelmeyin diyemeyiz. Şehirlerarası yolculuğa getirilen kısıtlamadan dolayı geliş-gidişler durma noktasına geldi. Ancak öncesinde gelenler oldu. Biz kendilerini uyarılarda bulunarak evlerinde kalmalarını, izole olmalarını söylüyoruz. Maalesef çağrılara uymayanlar var” dedi

Karasu pazarında çekilen fotoğraflara bakıldığında ‘virüs bu ortamda yayılmasında ne yapsın?’ sorusundan başka bir şey gelmedi aklımıza.

Yorumlar (0)