banner2

banner1

banner22

İşten çıkarılan işçiler konuştu

Karasu Belediyesi’nin 20 Ağustos tarihinde işten çıkardığı işçiler aylardır neden çıkarıldıkları sorusuna yanıt arıyor. Erkan Gündüz ve Kamil Çelik “Düğün çıkışı yaşanan kavganın kumpas olmadığını işten çıkarılma sebebini sordukları için yumrukla karşılık verildi. Sonucunda istenmeyen bir olay yaşandı” dediler.

Karasu 19.10.2021, 18:17 Editör: Nisa Çoban
banner48

“NİYE ÇIKARILDIK BİLMİYORUZ”

Karasu Belediyesi’nde uzun yıllar çalıştıklarını aktaran Erkan Düzgün ve Kamil Çelik “20 Ağustos günü çıkışımız verildi. Birinci derece sorumlu amirimize nedenini sorduk. Bir açıklama yapılmadı. İlçede yaşanan kablo hırsızlığı nedeniyle işten çıkarıldığımız ima ediliyor. Kesinlikle böyle bir olay yok. Eğer biz kablo hırsızlığıyla işten çıkarıldıysak yetkililer neden gereken yerlere suç duyurusunda bulunmadı? Kaldı ki farklı işlerde hırsızlık olduğunu dile getiren ifşa eden bizleriz. Biz Karasu’nun çocuğuyuz. Bizimde çoluk çocuğumuz, eşimiz dostumuz var. Yapmadığımız asla da yapmayacağımız bir durumdan dolayı bedel ödemeyiz. Kabloyu çalan tespit edildiyse savcılığa suç duyurusu yapılsın. Hırsızları korumak için biz kurban edilmeyelim”

“KUMPAS İBARESİ ÇOK KOMİK”

Karasu Belediyesi’nde görevli garaj amiri ve yanında ki şahısla bir düğün çıkışında karşılaştıklarını aktaran Erkan Düzgün ve Kamil Çelik “Tesadüfen düğün çıkışı karşılaşınca aylardır merak ettiğimiz soruyu garaj amirine yönelttik. Biz işten niye çıkarıldık hala bilmiyoruz. Sebebini öğrenmek istiyoruz dedik. Sorduğumuz sorunun devamında garaj amirinin yanında bulunan şahıs yumruk attı ve arbede yaşandı. Herkes bu olayın böyle olduğunu biliyorken kumpas ibaresi çok gülünç. Biz kimseye kumpas kurmadık. Kaldı ki kumpaslık bir durumda yok ortada. Bize niye işten çıkarıldığımızı açıklasınlar, bizde meseleyi bilelim”

“MOBİNG UYGULANDI”

İşten çıkarılan işçiler “Karasu Belediyesi’nde çalışırken sürekli geçmiş dönemi suçlayan ifadeleri bizimle bağlantılı hale getirip ötekileştirildik. Bizim tek derdimiz ekmeğimizi kazanmaktı. Başkanlar gelip geçer, amirler değişir ama biz Karasu’da yaşamaya devam edeceğiz. Ne bir önceki dönem Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’nun nede şimdiki Belediye Başkanı İshak Sarı’nın adamı olarak anılmak istemiyoruz. Evimize ekmek götürmek için çalıştığımız kurumdan çıkarılma nedenimizi söylesinler. İmalarla, iftiralarla bizi karalamak kimseye yarar sağlamaz. Bir önceki dönemde işe girmiş olmamız nedeniyle uygulanan mobinge rağmen ekmeğimizin peşindeydik. Yapılanların insan onuruna yakışmayan hareketler olduğu bir gerçek. Kim ne biliyorsa, ne iddia ediyorsa gitsin savcılığa versin. Savcılığa gitmeye yüreği yetmiyorsa bize kara çalmasın. Yaşananlarla ilgili adalet önünde hesaplaşacağız”

banner84
Yorumlar (0)