banner2

banner1

banner22

İş adamlarından ihtiyaç sahibi hemşehrilerine yardım eli

İstanbul'da yaşayan hayırsever iş adamları, Karasu ilçesinde ihtiyaç sahibi hemşehrilerine her yıl 500 bin lira yardım ulaştırıyor.

Karasu 11.05.2020, 12:13
İş adamlarından ihtiyaç sahibi hemşehrilerine yardım eli
banner48

KÜÇÜK ESNAFIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Her yıl ramazan ayında Türk Kızılay Karasu Şubesi aracılığıyla gıda paketi ve nakit para yardımı yapan hayırsever iş adamları, bu yıl da ihtiyaç sahibi aileler ile yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle işleri bozulan küçük esnafın yüzünü güldürdü.

500 BİN LİRALIK KUMANYA BAĞIŞI

Türk Kızılay Karasu Şube Başkanı Adem Ekşi, yaptığı açıklamada, Karasulu iş adamlarından her yıl gelen 500 bin liralık kumanya bağışını ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırdıklarını söyledi.

ORTAKLAŞA BU YARDIMLARI YAPIYORUZ

Salgın nedeniyle küçük esnafın da mağduriyet yaşadığını dile getiren Ekşi, "Bize liste getiriyorlar, biz de ona göre yardımları ulaştırıyoruz. Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Müftülük ve Kızılay Temsilciliğince ortaklaşa bu yardımları yapıyoruz. Bu konuda bizlere yardımcı olan Karasulu iş adamlarımıza, fakir fukarayı düşündükleri için Türk Kızılay olarak çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (2)
mine 8 ay önce
esimle birlkte kayinbabam gilde kayinimin sahsi odasnda kaliyor evlendigimzden beri bi yastigimiz bile yok bize ait olsn kayinbabam kronik hasta esim is bulamiyor xaresiziz Hardin edin cok ddardayim
mine 8 ay önce
esimle birlkte kayinbabam gilde kayinimin sahsi odasnda kaliyor evlendigimzden beri bi yastigimiz bile yok bize ait olsn kayinbabam kronik hasta esim is bulamiyor xaresiziz Hardin edin cok ddardayim mineibobirgun@gmail.com