banner2

banner1

banner22

İftar sonrası kuyruk oluştu

Kartonpiyer ustası 43 yaşındaki Yusuf Yavuzyiğit halsizlik, nefes darlığı gibi şikayetlerle gittiği hastanede lösemi olduğunu öğrendi. 5 çocuk babası Yusuf’a uygun ilik bulunması için Karasu’da seferberlik ilan edildi.

Karasu 12.05.2020, 12:46 Editör: Ebru Bulut
banner48

SESİMİZ OLUR MUSUNUZ?

Karasu’da “Sesimize ses olur musunuz?” diye başlatılan kök hücre ve kan bağışı kampanyası yoğun ilgi gördü. Karasu İlçesi Atatürk Bulvarı’nda Kızılay’ın kan bağış aracında kan ve kök hücre bağışlamak isteyenler uzun kuyruk oluşturdu. Aylardır ilik nakli olmak için uygun donör bekleyen 33 yaşındaki Karasu Belediyesi Fen İşleri Müdürü Tolga Eray ile 5 aydır lösemi tedavisi gören 43 yaşında 5 çocuk babası Yusuf Yavuzyiğit için bağış yapan vatandaşlar kök hücre ve kan bağışı için herkesi duyarlı olmaya çağırdı.

KAN VERİRKEN VİRÜS BULAŞMAZ

Atatürk Bulvarı’nda Kızılay kan bağış aracında sıraya giren vatandaşlar “ilçemizde iki kardeşimiz uygun donör bulmak için bekliyor. Tolga Eray için başlattığımız seferberliğin ardından Yusuf Yavuzyiğit’te kök hücre bekliyor. Kan bağışından kimseye virüs bulaşmaz. Bir cana umut olmak, bir insanın geleceği olmak için kök hücre bağışında bulunulsun.” diyerek herkesi duyarlı olmaya çağırdılar.

Yorumlar (0)