banner2

banner1

banner22

“Hakkımı savunacağım”

Karasu ilçesinde akşam saatlerinde kedisi ile otobüse binen genç kız, kedisi miyavlıyor diye şoför tarafından araçtan indirildiğini iddia etti. Genç kız yaşadığı mağduriyeti sosyal medya üzerinden paylaşarak hakkını sonuna kadar arayacağını dile getirdi.

Karasu 04.02.2020, 12:38 Editör: Ebru Bulut
“Hakkımı savunacağım”
banner48

KEDİSİ MİYAVLIYOR DİYE ARAÇTAN İNDİRİLDİ

Karasu ilçesinde yaşayan Elif Eker isimli genç kız akşam saat 21:30 sıralarında kedisiyle Karasu- Kocaali Özel Halk otobüsüne bindi. Genç kızın İddialarına göre yolculuğu sırasında kedisinin miyavlaması üzerine sesten rahatsız olan şoför genç kızı araçtan indirdi. Şoförün bu hareketine sinirlenen genç kız şoförden şikayetçi oldu. Elif Eker kararın Resmi Gazete’de çıkmasına rağmen kanunu yok sayan ve otobüsten atarak kendisini mağdur eden şoförden sonuna kadar şikayetçi olduğunu Hakkını sonuna kadar arayacağını belirtti.

“SONUNA KADAR ŞİKAYETÇİYİM”

Geç saatlerde bir genç kızı ve kedisini otobüsten atan şoförü; Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve Karasu Belediyesi başta olmak üzere, çok sayıda Hayvan Hakları Savunucusu derneğine şikayet eden Elif Eker, mağduriyetini sosyal medya üzerinden paylaşım yaparak dile getirdi.

“TERBİYESİZLİĞE SESSİZ KALMAYIN”

Elif Eker; “Sakarya büyükşehir belediyesi 54 J 4*** plakalı Karasu otobüsü kedim miyavlıyor diye akşam 9:30 da beni araçtan indirdi. Resmi gazetede izin çıkmasına rağmen kanuna karşı gelen şoförden şikayetçiyim. Ben bütün kanuni haklarımı savunacağım fakat belediyenizin böyle insanları şoför olarak bulunduruyor olmasından utanıyorum. Ne insan haklarına ne hayvan haklarına saygısı olmayan insanları ben şoför olarak görmek istemiyorum. Böyle güzel bir büyük şehrin gecenin bir vakti hem bir genç kızı mağdur etmesine hem de hayvanları mağdur etmesine göz yummayın lütfen! Gerçekten #SakaryaBirBaşka gecenin bir vakti belediye şoförleri sizi otobüsten atabiliyorlar. #GönülBelediyeciliği aynen halkınızı mağdur etmeyi seven şoförlerle mi sağlıyorsunuz bu güzel imkanları! Belediyenizde halka ve hayvanlara yapılan bu terbiyesizliğe sessiz kalmayın.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Ahakuytra 1 yıl önce
Artık kanunda çıktı diye kedi köpekle arabalara binmeselerde olmaz zaten