banner2

banner1

banner22

Fındık bahçesindeki yangın ormana sıçradı

Karasu ilçesi, Küçük Karasu Mahallesinde fındık bahçesinde fındık dalı birikintilerini temizlemek için yakan, bahçe sahibinin yaktığı ateş ormana sıçradı.

Karasu 25.01.2021, 18:26 Editör: Ebru Bulut
banner48

YAKTIĞI ATEŞ ORMANA SIÇRADI

Edinilen bilgilere göre, Karasu ilçesi Küçük Karasu Mahallesinde ormanlık alanda bulunan fındık bahçesi içinde temizlik işi yapan bahçe sahibi Mustafa İzmit, topladığı fındık dalı birikintilerini temizlemek için ateşe verdik. Ateşi bırakarak bahçenin başka noktasına giden İzmit, geri döndüğünde ateşin ormanlık alanı giriş noktasına sıçradığını fark etmesi ile hemen müdahalede bulundu.

TAKVİYE EKİP SEVK EDİLDİ

Çıkan yangının bir bölümünü söndüren İzmit, yangının büyüme ihtimaline karşı durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. İlk olarak bölgeye Karasu İtfaiye ekipleri gelirken, Kocaali İtfaiyesi destek ekibi olarak bölgeye sevk edildi.

FACİADAN DÖNÜLDÜ

Bölgeye ilk ulaşan Kocaali İtfaiye ekipleri, fındıklık bahçesi yolu orman yolu olduğundan yangının olduğu bölgeye ulaşamayınca, Karasu Orman İşletme ekiplerinden yardım istedi. Kısa sürede olay yerine gelen arazöz ile yangın büyümeden söndürüldü. Yangın çıkış yerinde rüzgarın ters esmesi olası orman faciasını engelledi.

Yorumlar (0)