banner2

banner1

banner22

Eski başkana şok iddia

Yemek Fabrikası sahibi Ferdi Dalkıran, Eski Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’nun kendisine verdiği 684 bin liralık senedi ödemediğini iddia ederek senedi sosyal medya hesabından paylaştı. Dalkıran, “Battım, borçlarımı kapamak için evlerimi ve arabalarımı sattım. Ben çoluk çocuğumu rızkını kimseye yedirmem” diye yazdı.

Karasu 08.04.2021, 16:30 Editör: Aysima Kortak
Eski başkana şok iddia
banner48

Eski Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu'nun kendisine olan borçlarını ödemediğini iddia eden Yemek Fabrikası sahibi Ferdi Dalkıran, konuyu mahkemeye taşıyacağını belirterek, “Ben seçim öncesi eski Başkan Mehmet İspiroğlu'nun peşinden çok koştum. O dönemde açıkça desteklediğim için belediyeye bile bir kere gitmedim. İkinci döneminde Karasu'nun girişinde bulunan arıtma tesisine yemek verdim ama paramı alamadım. Verdikleri çekler de patladı. Bunun üzerine Mehmet İspiroğlu'nun yanına gittim. Bana, “Sıkıntı yok o iş bende” dedi ama ben paramı alamadım” dedi.

“ÇOCUĞUMUN RIZKINI KİMSEYE YEDİRMEM”

200 bin liraya yakın parasının gittiğini iddia eden Dalkıran, “Karasu'da çok meşhur bir Aleyna Tilki konseri düzenlendi. Konserden önce beni Deniz Terzioğlu aradı. Bana, '3 gün sürecek konser. Sen paranı alamıyormuşsun. Gel konserde döner sat, para toplarsın. Benden 3 günlük 30 bin liralık çek aldı. 3.5 metrede bariyer olacak dedi. Konser alanına seyyar satıcı girmeyecekti ama herkes girdi. 2.5 ton döneri satamadık ve dökmek zorunda kaldık. 3 günlük çek verdim. Organizasyon ve dönerle birlikte 200 bin liraya yakın param gitti. İspiroğlu'nun tekrar yanına gittim ve iflas noktasına geldiğimi dayanamadığımı söyledim. Daha sonra Gölkent'te bir restoranda olduğunu öğrendim. Bu işin bitmesi gerektiğini ve paramı istediğimi belirttim. Yanında bulunan ve hiç tanımadığım bir kişi, 'Üstünde senet var mı?’ diye sordu. Bana 684 bin liralık senedi seçimden yaklaşık 10 ay önce verdi. Bana başkan olunca o iş tamam dedi. Daha sonra senetteki imzanın kendisine ait olmadığını iddia etti. Ben de noterden senedi çoğaltıp Avukat Ali A.'ya verdim. Ben iş yapamaz hale geldim. Battım, borçlarımı kapamak için evlerimi ve arabalarımı sattım. Ben çoluk çocuğumu rızkını kimseye yedirmem. Onlar için mücadeleye devam edeceğim” diye belirtti.

Yorumlar (1)
Gökhan Türkmen 2 hafta önce
Ferdi Dalkıran senden büyük dolandırıcı biri var mı?