banner2

banner1

banner22

Deniz dalgalı olunca

Karasu sahilinde görev yapan cankurtaranlar bugün hayli yoğun mesai yaptı. 60 olaya müdahale eden ekipler zamanlamalarıyla takdir topladı

Karasu 29.06.2019, 18:55 30.11.-0001, 00:00
Deniz dalgalı olunca
banner8
Karadeniz dalgalı olunca yetkililer vatandaşları uyardı. Denizde fazla açılmamaları hatta belli noktalarda suya girilmemesi yönünde yapılan uyarıları dikkate almayanlar zor anlar yaşadı. Dalgalı denizde yüzeyde kalmayı beceremeyen çok sayıda tatilciye cankurtaranlar anında müdahale etti.

Sakarya Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı olarak Karadeniz kıyısında görev yapan ekipler bugün 60 boğulma vakasına müdahale ettiği bilgisine ulaşıldı.

Dalgalı denizde açılan ve zor anlar yaşayan tatilcilerin imdadına her zaman ki gibi cankurtaranlar oldu. Sahilden cep telefonuyla kaydedilen görüntüde cankurtaranların zamanla mücadele ederek suda zor anlar yaşayan tatilciyi kurtardığı görülüyor.

Cankurtaranların müdahale ettiği 60 olayda kimsenin canına zarar gelmedi. Zamanında müdahale ile hiçbir tatilci hastanelikte olmadı.

Vatandaşın can güvenliği için görev yaptıklarını belirten cankurtaranlar “Karadeniz’in azgın sularıyla şaka olmaz. Bizlerin uyarılarını dikkate alsalar daha güvenli bir tatil sezonu geçireceğiz. İkazlarımıza uymayan vatandaşların yaşadıkları zorlukları hep birlikte gördük. Tatil için Karadenizi seçenlerden ricamız lütfen görevlilerin uyarılarını dikkate alsınlar”
 


 
Yorumlar (0)
11°
sisli
Namaz Vakti 22 Kasım 2019
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı