banner2

banner1

banner22

Boğulma olayları sık yaşanıyor

Mavi bayraklı sahiliyle şehir dışından da çok sayıda vatandaşın akın ettiği Karasu’da sahiller dolup taşarken bölgede görev yapan cankurtaranların mesaisi ise devam ediyor. Yükselen dalgalar nedeniyle her gün çok sayıda kişi boğulmaktan son anda kurtarılıyor.

Karasu 18.07.2021, 14:22 Editör: Ebru Bulut
Boğulma olayları sık yaşanıyor
banner48

BOĞULMA VAKALARINA DİKKAT!

Sakarya dışında İstanbul, Kocaeli ve Ankara gibi çevre illerden de çok sayıda vatandaşın akın ettiği mavi bayraklı Karasu Plajı, yaz aylarının ilk günlerinden beri dolup taşmaya devam ediyor. Cıvıl cıvıl sahil, görenleri mest ederken cankurtaranlar ise aniden yükselen dalgalar konusunda vatandaşları ve aileleri uyarıyor. Günde 10’dan fazla boğulma vakası yaşanan ve cankurtaran ekipleri ile vatandaşlar tarafından çok sayıda kişinin kurtarıldığı sahilde tatil yapanların dalgalara ve dip akıntılara dikkat edilmesini istedi.

CANKURTARAN VE 112 HAZIR BEKLİYOR

Öte yandan sahilde yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı hem cankurtaran hem de 112 ekipleri sahildeki bekleme noktalarında hazır halde bekletilirken Karasu Devlet Hastanesi ise olası yoğunluk yaşanması durumuna karşı takviye personellerin ilçede görevlendirildiği öğrenildi.

Yorumlar (0)