banner2

banner1

banner22

Başkan Sarı’dan Kadir Gecesi Mesajı

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Kadir gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Karasu 18.05.2020, 15:21
Başkan Sarı’dan Kadir Gecesi Mesajı
banner48

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı; “Bizleri, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesine bir kez daha kavuşturduğu için Yüce Allah’a sonsuz hamd ve senalar olsun” dedi.

Başkan Sarı mesajında; “Mübarek Ramazan ayının sonuna yaklaştığımız şu günlerde bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesini idrak etmenin coşku ve heyecanını yaşıyoruz. Maddi ve manevi pek çok hikmet ve rahmeti, bereket ve mağfireti bünyesinde barındıran Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır’’ ifadelerini kullandı.

‘’İSLAM ALEMİNİN KADİR GECESİNİ TEBRİK EDİYORUM’’

Bu geceyi böylesine değerli kılan hiç şüphesiz insanlığın ufkunda bir ışık gibi yanan ve her dönemde insanların yollarını ve gönüllerini aydınlatmaya devam eden bir meşale, eskimez bir davet olan Kur’an-ı Kerim’in bu gece inmeye başlamış olmasıdır.

Birlik ve beraberliğe, kardeşlik ve dayanışmaya en çok muhtaç olduğumuz bu günlerde; kırgınlık, dargınlık, kin ve nefretin yerine, sevgiyi, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği hâkim kılarak ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam Âleminin mübarek Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor, Kadir Gecesi’nin feyz ve bereketinden en güzel bir biçimde nasiplenmeyi, dua ve niyazlarımızın kabul olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)