banner2

banner1

banner22

Arama çalışmaları sürüyor

Karasu ilçesinde 22 yaşındaki genç denizden çıkmak istediği esnada dalgaya kapılarak suda kayboldu. Gencin arama çalışmaları sürerken Zonguldak Sahil Güvenlik Komutanlığından gemi ve Amasra Sahil Güvenlikten dalgıç talep edildi.

Karasu 04.08.2018, 22:16
Arama çalışmaları sürüyor
banner48

Olay, saat 18.50 sıralarında Karasu ilçesi Denizköy Mahallesi mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, ailesi ile plaja gelen 22 yaşındaki Muhammet Enes K. girdiği denizden çıkmak istediği esnada gelen dalgayla bir anda gözden kayboldu. Durumun haber verilmesi üzerine Karasu Cankurtaran ve SAKDER ekipleri olay yerine gelerek genci arama çalışmalarına başlattı. AFAD ile sağlanan koordine sonucu Zonguldak Sahil Güvenlik Komutanlığından gemi ve Amasra Sahil Güvenlikten dalgıç talep edildi. Suda kaybolan genci arama çalışmaları sürüyor.

KURTARILDI

Öte yandan, Kaynarca ilçesi Arifağa Mahallesi Karaboğaz mevkiinde meydana gelen boğulma vakasında ise 30 yaşındaki R.K., denize girmek istediği esnada gelen dalga sonucu suyun dibine battı. Konunun bildirilmesi üzerine cankurtaranların müdahalesi ile 5 dakika içerisinde R.K. kurtarıldı. Sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan R.K. Kaynarca Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. R.K., burada yapılan müdahale sonrasında Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Yaşanan boğulma vakalarıyla ilgili jandarma ekipleri inceleme başlattı.

Yorumlar (0)