banner2

banner1

banner22

Akıma kapılınca…

Karasu ilçesi Yalı Mahallesi mevkilerinde elektrik direğinden kopan tel az kalsın cankurtaranı canından ediyordu.

Karasu 16.07.2018, 11:13
Akıma kapılınca…
banner48

Edinilen bilgilere göre olay Karasu ilçesi Barbaros Caddesi mevkilerinde meydana geldi. Yoğun yağışlar nedeniyle zarar gören elektrik tellerinden bazıları koparak yere düştü.

Karasu plajında cankurtaran olarak görev yapan Yusuf İslam A. caddenin karşısına geçtiği sırada elektrik direğinden kopan telin üzerine bastı. Akıma kapılan genç kendini kurtararak uzaklaşmak istedi fakat birkaç adım attıktan sonra yere yığıldı. Çevredeki vatandaşlar durumu fark edip genci toprak zemine alarak üzerini toprakla kapattı.

İhbar üzerine olay yerine gelen 112 sağlık ekipleri Yusuf İslam’ı Karasu Devlet Hastanesi’ne kaldırdı.

Çevredeki vatandaşlar ise “Yağış sonrası kopan teller ihbar ettiğimiz halde kimse gelip ilgilenmedi. Gencecik bir kardeşimiz bu kopan tel yüzünden tam 22 saat sonra elektrik akımına kapılarak az daha canından olacaktı. Ama şimdi bu olay sonrasında hemen buraya gelip kopan telle ilgili çalışmalara başladılar. İlla bu tip durumların olması mı gerekiyor?” diyerek sitem etti.

Yusuf İslam A. Karasu Devlet Hastanesi’nde yapılan müdahalenin ardından Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Polis yaşanan olay ile ilgili soruşturma başlattı.

Yorumlar (0)