banner2

banner1

banner22

Acılı anne konuştu

Karasu İlçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kızını kaybeden ve kendisi de ağır yaralanan Yasemin Şahin Tekbıyık, kaza sonrası ilk kez Haberlisin.com’a konuştu. Kızları sağ iken babalarının onlarla ilgilenmediğini belirten anne Yasemin Şahin Tekbıyık, “Kızlarım sağ iken ilgilenmeyen babaları şimdi para almaya çalışıyor” dedi.

Karasu 01.12.2019, 13:28 Editör: Aysima Kortak
banner48

Özel Haber // R. Kaan OKTAR

NE OLMUŞTU?

21 Kasım Perşembe gecesi D-650 Karayolunun Karasu Duble Yolu bölümünde meydana gelen trafik kazasında, Karasu İlçesine bağlı Yuvalıdere Mahallesi sapağında Yasemin Şahin Tekbıyık idaresindeki 59 UG 091 plakalı otomobil, Karasu istikametine gitmekte olan Mevlüt Uçar idaresindeki 34 LC 0519 plakalı panelvan araçla çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle Yasemin Şahin Tekbıyık idaresindeki 59 UG 091 plakalı araç savrularak refüje çıkmış, sürücü Yasemin Şahin Tekbıyık’ın 11 yaşındaki kızı Kardelen Şahin olay yerinde, kazada yaralanan 7 yaşındaki Melisa Şahin ise kaldırıldığı Ferizli Devlet Hastanesine hayatını kaybetmişti. 112 ambulanslarıyla çevre hastanelere sevk edilen yaralılar Yasemin Şahin Tekbıyık, 20 yaşındaki Barış Demirelli ve 16 yaşındaki Nail karpuz ise tedavi altına alınırken panelvan araç sürücüsü Mevlüt Uçar tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

“ÇOCUKLARIMI KİMSEYE MUHTAÇ ETMEDİM”

Kazada 2 kızını kaybeden ve yaralanarak tedavi altına alınan acılı anne Yasemin Şahin Tekbıyık, kaza sonrası ilk kez Haberlisin.com’a konuştu. Kazada kendisinin suçu olmadığını belirten ve 2 kızını kaybetmenin acısını yaşayan acılı anne, “O benim içimi yaktı, beni yavrularımdan ayrı bıraktı. Onunda içerde bir ömür çürümesini istiyorum. Adalete güveniyorum; ki adalet yerini buldu. Bize çarpan aracın sürücüsünün ailesi benimle görüşmek için haber gönderiyor, ben kimseyle görüşmek istemiyorum. Ben onlarla görüşürsem acım tazelenecek, adalete güvendiğim için en büyük, en ağır cezayı almasını istiyorum. Çünkü ben çocuklarımı yıllarca kendi çabalarımla zor şartlar altında büyüttüm, ben çocuklarımı kaybetmek istemedim. Bu kazada benim hiç bir suçum yok, her şey ortada. Ben duruyordum, çok hızlı gelen o araç virajı alamayıp beni altına aldı. Bu kazada 2 çocuğumu kaybettim ben, yeğenlerimin de durumu ağır. Bende ameliyat oldum ciğerimden. Bize çok büyük bir facia bıraktı” dedi.

“YAŞARKEN ÇOCUKLARLA İLGİLENMEDİ”

Öte yandan acı kaza sonrası çok sayıda sigortacının kapısına geldiğini ve bazılarının ise hastanede tedavi altındayken gelerek ölen kızları için sigortadan para almak adına vekalet istediğini belirten acılı Anne Yasemin Şahin Tekbıyık, eski eşinin kızlarıyla hiç ilgilenmemesine rağmen sigortacılara para almak için vekalet verdiğini belirtti. Bu duruma tepki gösteren acılı Anne Yasemin Şahin Tekbıyık, “Eski eşim bir başvuru yapmış ancak onun böyle bir şey yapmaya hakkı yok. Kendisiyle 2 yıldır ayrıyız, resmi olarak boşandık üstelik. Kendisi evli ve yeni eşinden çocuk bekliyor. Ben çocuklarıma yıllardır kendim çalışarak bakıyorum. Babaları 1 gün bile arayıp bu çocuklar aç mı diye sormadı. Tüm ihtiyaçlarını kendim karşıladım, Karasu’da insanlar hep beni bilirler. Çok fevkalade bir hayatımız yoktu ama çocuklarımı kimseye muhtaç etmedim ben. Babaları çocuklarımız sağ iken hiç sahip çıkmadı, çocuklarım öldü; şimdi onlar üzerinden para almaya çalışıyor, ben bunu istemiyorum” ifadelerini kullandı.

KIZLAR DEDELERİNİN SOYADINI ALMIŞ

Öte yandan 18 yaşından küçükken evlendirildiğini belirten 4 çocuk annesi Yasemin Şahin Tekbıyık, Şahin soyadının kendi babasına ait olduğunu ve tüm çocuklarına Şahin soyadını aldırdığını belirtti. Resmi olarak boşanma işleminin gerçekleştiği eski eşinden resmen boşandığını ancak kimliğini değiştirmediği için hala Tekbıyık soyadının kimliğinde yazdığını belirtti.

Yorumlar (0)