banner2

banner1

banner22

60 kişi gitti

Karasu İlçesinde bulunan limana gelen 60 yolcu, tarifeli gemi seferiyle Ukrayna’ya gitti. Aynı gemi ile Odesa limanından Karasu Limanına gelen 76 kişi ise, yapılan kontrollerin ardından Türkiye’ye alındı.

Karasu 21.03.2020, 09:16 Editör: Aysima Kortak
60 kişi gitti
banner48

TÜM EKİPMANLAR VAR

Ukrayna Yönetimi tarafından alınan karar sonrası, koronavirüs salgını nedeniyle ülkeleri Ukrayna’ya dönmek isteyen Ukraynalılar, Gürcistan’ın Batum şehrinde bulunan liman ve Sakarya’nın Karasu İlçesinde bulunan limandan ülkelerine götürülmeye başlandı. 20 Mart’ı 21 Mart’a bağlayan gece Karasu Limanına yanaşan ve 76 sivil yolcusu bulunan Vilnius isimli gemi ile tahliye edilecek olan Ukraynalıların seferlerinde ihtiyaç duyulacak tüm tıbbi ekipmanların ise bulunduğu öğrenildi.

SAATLERCE TARAMA YAPILDI

Gece saat 01:30 sularında Karasu Limanına yanaşan Vilnius isimli gemi içerisinde bulunan yolcuların tamamı sağlık taramasından geçirilirken, gelen yolcuların sağlık taraması sırasında gemiye gitmek için bekleyen Ukraynalı yolcular alınmadı. Toplam 76 kişinin sağlık taramasının yapılması nedeniyle vatandaşlar saat 05:00 sularında gemiden inmeye başladı. 05:30’da ise Ukrayna’ya gitmek için Karasu Limanına gelen 60 yolcu, gemiye alınmaya başlandı. Sabah 08:00 sularında hareket etmesi beklenen geminin yaklaşık 23 saat süren yolculuk sonrasında Odesa limanına varması bekleniyor.

Yorumlar (0)