banner2

banner1

banner22

22 proje yer aldı

Karasu Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu’nda TÜBİTAK fuarı gerçekleştirildi. Fuarda göz dolduran çalışmalara yer verilirken, ziyaretçiler gün boyu fuara büyük ilgi gösterdi.

Karasu 26.05.2018, 12:30
22 proje yer aldı
banner48

40 ÖĞRENCİNİN EMEĞİ

Okul binasında gerçekleştirilen TÜBİTAK fuarı, birbirinden başarılı projelerle ziyaretçilerini ağırladı. Karasu Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu Müdürü Turgut Aksu, davetlilerle yakından ilgilendi ve öğrencilerden projeler hakkında ayrıntılı bilgi aldı. Fuarın açılış kurdelesini İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan ve bazı okul müdürleri birlikte kesti. Toplam 22 projenin yer aldığı ve 40 öğrencinin görev aldığı fuar, gün boyu ziyaretçilerini ağırladı.

GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Çalışmaları tek tek inceleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, öğrencilerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çetin fuar sonunda yaptığı açıklamada, “Öğrencilerimiz, yıl boyunca öğretmenleri gözetiminde hazırladıkları bu güzel çalışmaları görücüye çıkartma fırsatı buldu. İçlerinden yarınların bilim adamları belki de mucitleri çıkacaktır. Bu çalışmalar, çocuklarımızın kendilerine olan özgüveni ve içlerindeki başarıyı çıkartmakta en büyük etken olan faaliyetlerdir. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.

 

 

 

Yorumlar (0)