banner2

banner1

banner22

22 okuldaki kütüphanenin ihtiyacı karşılanıyor

Karasu’da meslek lisesi öğrencilerinin ürettiği mobilyalar, 22 okuldaki kütüphanenin ihtiyacını karşılıyor.

Karasu 25.11.2021, 12:26 Editör: Aysima Kortak
22 okuldaki kütüphanenin ihtiyacı karşılanıyor
banner48

Milli Eğitim Bakanlığınca "Kütüphanesiz Okul Kalmasın" projesi kapsamında üretim yapan Karasu Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, aldıkları eğitimleri pratiğe yansıtmanın yanı sıra maddi kazanç sağlıyor. İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Covid-19 salgınının başlarında dezenfektan ihtiyacı için okulda başlatılan çalışmada daha ekonomik fiyatlara üretim yapıldığını söyledi.

KENDİ ÜRETİMLERİNİ YAPABİLECEKLER

Ardından aynı okulun Mobilya ve İç Mekan Tasarım Alanı öğrencilerince 4 ilçedeki 22 okul kütüphanesinin mobilyalarının üretildiğini anlatan Turhan, "Bu çalışmalarla öğrenciler, mezun olduktan sonra iş yerlerini açma imkanına sahip olacak, kendi üretimlerini yapabilecek." ifadesini kullandı.

220 BİN LİRALIK BÜTÇEYLE ÜRETİM

Turhan, öğrencilerin 22 kütüphane için yaklaşık 220 bin liralık bütçeyle üretim yaptığını kaydetti. Okul müdürü Nilüfer Yeke ise "Mesleki eğitimin amacına uygun olarak döner sermaye çalışmalarına katılmayı çok önemsiyoruz. Böyle bir projede yer almaktan gurur duyuyoruz." dedi. Alan öğretmeni Ali Osman Ataş da "Eğitim içerisinde üretim anlayışıyla projeye dahil olduk. Burada asıl amacımız kalifiye teknik eleman ve ara eleman yetiştirmek. Öğrencilerimiz için de büyük tecrübe kazandıran bir çalışma oldu." diye konuştu. Öğrenci Osman Çınar, derslerde öğrendiklerini atölyede severek uyguladıklarını dile getirerek, "Gelecekte nasıl hareket edeceğimizi, işimizi nasıl kuracağımızı öğreniyoruz." dedi.

Kaynak: Anadolu Ajansı
banner84
Yorumlar (0)