banner2

banner1

banner22

18 yıllık çığlık

Karasu ilçesinde yaşayan Neşe Karadeniz, kendi babasının mal varlığına el koyduğunu, ailesi ve eski imam nikahlı eşi tarafından şiddet gördüğünü ve ölüm tehditleri aldığını iddia ederek yardım istedi. 18 yıl boyunca vermiş olduğu mücadelede bir sonuç elde edemediğini söyleyen Neşe Karadeniz, “Benim sesime ses verin çünkü benim sesim ses değil 18 yıllık çığlıktır” dedi.

Karasu 28.04.2021, 14:13 Editör: Aysima Kortak
banner48

5 yıl önce oğluyla birlikte Muş’tan Sakarya’ya gelerek Karasu’ya yerleşen 46 yaşındaki Neşe Karadeniz, aile üyeleri ve eski imam nikahlı eşi tarafından yıllarca şiddet gördüğünü, öz babasının kendi mal varlığına el koyduğunu iddia etti. Çocuğuyla birlikte Sakarya’ya yerleşen anne Neşe Karadeniz; hem ailesinin hem de 18 yıl önce imam nikahıyla evlendiği ve yalnızca 2 buçuk ay sonra ayrıldığı eşi tarafından tehdit edildiğini belirterek yardım istedi. 18 yaşındaki oğlu Sefa Abdulkadir Balçık ise annesine yapılanları kaldıramadığını belirterek soyadını değiştirmek istediğini söyledi.

“BEN YILLARCA ÖLÜM KORKUSU İLE YAŞADIM”

Yıllardır hayatımı cehenneme döndüren kişilerden hesap sormaya geliyorum, çünkü benim hayatımı gerçekten cehenneme çevirdiniz. Sadece benim değil hayata yeni başlayan oğlumun bile hayatını cehenneme çevirdiniz. 18 yıldır benim vermiş olduğum mücadelede hiçbir gelişme elde edemiyorum. Ben yıllardır bağırıyorum, çığlık atıyorum ama bugüne kadar çığlığıma bir ışık yakan olmadı. Şimdi ise çığlığımın sesini bütün dünyanın duymasını istiyorum. Benim sesime ses verin çünkü benim sesim ses değil 18 yıllık çığlıktır. Bu çığlığın karşılığında aslan gibi bir Türk evladı yetiştirdim. Kendisi asker, polis olacak. Çocuğumu benden alsaydılar oğlum dağda olurdu başka bir yerde değil. Ben yıllardır vermiş olduğum mücadelede hep ölüm korkusu yaşadım” dedi.

“ARTIK ONUN SOYADINI TAŞIMAK İSTEMİYORUM”

Bir insanın önünde annesini neden 3-4 kişi döver ki? Dayım olsun, teyzem olsun, yengemler olsun, hepsi dövdüler. Bir insanın önünde bunu yapmamaları lazımdı. Çok küçükken beni kovalarlardı, seni döverim, sana şunları yaparım diye tehdit ederlerdi. Ben de küçük olduğum için kaçardım. Küçükken anlamazdım ama şimdi büyüdüm ve çok şükür aklım eriyor. İnsanın canını yakıyorlar. Babam olmayacak şahsiyet kalkıp bana babalık yapmaya çalışıyor, sen kimsin? Ben soyadımı değiştirmek istiyorum. Artık onun soyadını taşımak istemiyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)