banner2

banner1

banner22

14 kişi yargılanıyor

Karasu Asliye Ceza Mahkemesi tarafından ağır ceza mahkemesinde görülmesi kararı verilen 14 kişinin yargılandığı ‘İhaleye Fesat Karıştırma' davası dosyası, Sakarya 6. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görevsizlik kararı ve uyuşmazlığın giderilmesi talebiyle İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi'ne gönderildi.

Karasu 22.07.2018, 12:08
14 kişi yargılanıyor
banner48

HİLELİ DAVRANIŞLAR

Sakarya 6. Ağır Ceza Mahkemesi,  2018/147 numarayla sicil kaydı yapılan dosya ile ilgili ilk incelemesinde, şüphelilere isnat edilen eylemlerin hileli davranışlar kapsamında değerlendirilmesi ve bu nedenle davanın Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülmesi gerektiği belirtildi.

GÖREV UYUŞMAZLIĞI

Ağır Ceza Mahkemesi kararında  "... Mahkememiz ile Karasu Asliye Ceza Mahkemesi arasında meydana gelen görev uyuşmazlığının çözümü için dosyanın İstanbul Adliye Mahkemesi 13. Ceza Dairesi'ne gönderilmesine dair yazılı hüküm tesis edilmiştir" denildi.

BÖLGE ADLİYE İNCELEMESİ

05.06.2018 tarihli kararda "CMK. 5 ve 5235 Sayılı Adli Yargı İlk Derece Mahkemeleri ile Bölge Mahkemelerinin Kuruluş Görev ve Yetkileri Hakkındaki Kanunun 12. ve 11. maddeler mahkememizin görevsizliğine...

Karar kesinleştiğinde sanıklar hakkında TCK'nun 235/2-a. 1, 2.b, 2.d yollamasıyla 53. maddeleri gereğince yargılamalarının yapılması için görevli ve yetkili Karasu Asli Mahkemesi'ne gönderilmesine,

Karasu Asliye Ceza Mahkemesi ile mahkememiz arasında görev uyuşmazlığı çeldiğinden uyuşmazlığın çözümü için dosyanın İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Dairesi'ne gönderilmesine, ibarelerine yer verildi.

KARAR VERECEK

 Buna göre davanın hangi mahkemede görüleceğine İstanbul Adliye Mahkemesi 13. Ceza Dairesi karar verecek.

 

 

Yorumlar (0)