banner2

banner1

banner22

12 ev karantinaya alındı

Karasu ilçesinde karantina her geçen gün genişliyor. Buna göre, 8 mahallede bulunan 12 ev ilçe hıfzıssıhha kurulu kararıyla 10 gün süreyle karantinaya alındı.

Karasu 26.03.2021, 18:38 Editör: Ebru Bulut
12 ev karantinaya alındı
banner48

12 EV DAHA KARANTİNAYA ALINDI

Şehirde vaka sayılarının artması ile birlikte sıkı tedbirler alınmaya devam ediyor. Vaka sayılarının tırmanışa geçmesiyle birlikte Karasu ilçesinde karantina genişliyor. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarihinde Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı başkanlığında toplandı. Yapılan toplantıda Koronavirüs (Covid-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını önlemek için uyulması gereken kurallara ilişkin İhsaniye Mahallesi, Denizköy Mahallesi, Kabakoz Mahallesi, Aziziye Mahallesi, İncilli Mahallesi, Kuzuluk Mahallesi, Yalı Mahallesi ve Adatepe Mahallelerinde bulunan toplam 12 ev 27 ve 72’nci maddeleri kapsamında 10 gün süreyle karantinaya alınarak giriş çıkışlara kapatıldı.

KURALALRA UYMAYANA CEZA

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından yapılan açıklamada ise; “Alınan karar ile ilgili uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyete neden olunmaması, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesi ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına;1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu gereğince oy birliği ile karar verilmiştir” denildi.

Yorumlar (0)