banner2

banner1

banner22

'Nasıl oy isteyeceksiniz?'

Karapürçek İlçesi’ne bağlı Kanlıçay Mahallesi’nde köstebek yuvasından beter yollar mahalle halkını isyan ettirdi. En son 10 yıl önce mahallelerine asfalt döküldüğünü söyleyen vatandaşlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nu mahallelerine davet etti.

Karapürçek 09.08.2018, 13:52
'Nasıl oy isteyeceksiniz?'
banner48

HİZMET GELMİYOR

Köstebek yuvasından beter olan yollarının görüntüsünü çeken vatandaş, yıllardır yol sıkıntısı çektiklerini belirterek; “Mahallemiz 10 yıl önce köy statüsünde iken Özel İdare tarafından asfaltlanmıştı. Büyükşehir Belediyesine bağlanıp mahalle statüsüne geçince hizmet alamaz olduk. 10 yıldır mahallemize hizmet gelmiyor” dediler.

YİNE UNUTULDUK

Yaklaşık 10 km lik mahalle bağlantı yollarının 5 yılı aşkın süredir bozuk olduğunu söyleyen vatandaşlar, “Defalarca yolumuzun asfaltlanması için Büyükşehir Belediyesi’ne dilekçe verdik. En son geçtiğimiz yıl Ahmediye Mahallesi ile birlikte bizim mahallemizi de asfalt programına aldılar. Ancak Ahmediye Mahallesi asfaltlandı, biz yine unutulduk” şeklinde serzenişte bulundular.

ARAÇLARIMIZ HURDAYA DÖNDÜ

Bozulan yol dolayısı ile araçlarının da hurdaya döndüğünü ve sanayiden çıkmaz olduğunu da ileri süren vatandaşlar, “Biz resmen üvey evlat muamelesi görüyoruz. Sanki bu şehrin bir mahallesi değiliz. Büyükşehir Belediyesi bizi yok sayıyor. Asfalt yapılmıyor ise en azından yama yapsınlar, bizi bu çileden kurtarsınlar”  sözleriyle, belediyeyi göreve davet ettiler.

TOÇOĞLU’NU BEKLİYORUZ

Bozulan yolları videoya alan vatandaşlar, “Anlatmaya gerek yok. Bu görüntüler yaşadığımız tüm mağduriyeti gözler önüne seriyor” ifadelerine yer verirlerken, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na da seslendiler; “Verdiğimiz oylarla Büyükşehir Belediye Başkanı oldunuz. Ancak biz verdiğimiz bu oyların karşılığını yıllardır hiçbir şekilde alamadık. Önümüzde bir seçim daha var. Hangi yüzle gelip oy isteyeceksiniz merak içindeyiz. Sizi mahallemize davet ediyoruz. Makam aracınız ile gelin bu yoldan bir geçin. Neler yaşadığımızı bir kez geçmeniz anlatacaktır” dediler.

Emin HIRAÇ

Yorumlar (0)