banner2

banner1

banner22

Muhtardan ilginç yöntem

Karapürçek Kızılbayır Mahalle Muhtarı Yunus Emre Kopal ve mahalle heyeti bir karar alarak mahalle girişine muhtarlığa sormadan yer alıp satmak kesinlikle yasaktır yazısı astı.

Karapürçek 19.06.2020, 16:59 Editör: Ebru Bulut
Muhtardan ilginç yöntem
banner48

Haber/Murat HAZER

SORMADAN YER ALIP SATMAK KESİNLİKLE YASAKTIR YAZISI ASTI

Karapürçek ilçesi Kızılbayır Mahalle Muhtarı Yunus Emre Kopal ve köy heyeti bir karar alarak ilginç bir yöntem uyguladılar. Muhtar Kopal ve mahalle heyeti, mahallenin girişine muhtarlığa sormadan yer alıp satmak kesinlikle yasaktır yazısı astı.

KARARI ALMA NEDENİMİZ…

Yazıyı asma sebebini açıklayan Kızılbayır Mahalle Muhtarı Yunus Emre Kopal; “Biz kimseye yer alamaz ya da satamaz diye kural koymadık sadece köy heyetine ve muhtarlığa sormadan yer alıp satmayın dedik. Bizim bu kararı alma nedenimiz köyümüzde yıllardır süre gelen örf adet ve kültürümüzü yaşatabilmek içindir. Bizler mahallemizden yer alacak insan ile önce tanışmak onu tanımak isteriz. Bizim örf ve adetlerimize saygılı olmasını isteriz. Biz mahallemizde oturan yaşlılarımıza hürmet gösteririz ve mahallemizden yer alıp gelecek insanlarında bu saygıyı göstermesini bekleriz. Bu yazıyı asmakta hiç bir kastımız yoktur, ayrımcılık olarak da kimse algılamasın'' diye konuştu.

Yorumlar (0)