banner2

banner1

banner22

Karapürçek'te açılış

Karapürçek İlçe Müftülüğü tarafından yaptırılan Hafız İsmail Biçer Kız Kur’an Kursu 180 öğrenci kapasiteli ek binası Vali İrfan Balkanlıoğlu ve Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Tıraşçı’nın katılımı ile gerçekleşti.

Karapürçek 23.07.2018, 17:06
Karapürçek'te açılış
banner48

Açılış konuşmasını yapan Karapürçek İlçe Müftüsü Şaban Soytekinoğlu, ek binanın yapılışında emeği geçenlere teşekkür etti.

Törende konuşan Vali Balkanlıoğlu, Kur’an kurslarının toplumumuzda ki yeri ve önemine değinirken, “Sakarya’ da bu konuda din görevlileri ve vatandaşlarımız oldukça duyarlı. Kız çocuklarımızın geleceğin anneleri olarak iyi toplum yetişmesi için çok büyük önemi var” dedi.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Tıraşçı ise Diyanet İşleri Başkanlığı olarak şuan 800 civarında kız, 600 civarında erkek yatılı Kur’an kursu olduğunu belirtti. Cumhuriyetin ilk dönemlerinde bazı sıkıntılarla beraber diyanet işleri başkanlığını 3-4 tane Kur’an kursunun ayakta kalabilmesi için çok büyük mücadeleler ettiğini, şu anda ise büyük ilerlemeler kaydettiğini belirtti.

Konuşmaların ardından Kur’an kursu ek binasının açılışı Vali Balkanlıoğlu, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Tıraşçı ve açılışa katılan protokol birlikte yaptı.

Emin HIRAÇ

 

Yorumlar (0)