banner2

banner1

banner22

Karapürçek Kaymakamlığı’ndan bilgi yarışması

Karapürçek İlçe Kaymakamlığı ortaokul 8’nci Sınıf öğrencileri arasında bilgi paylaşımını yaygınlaştırmak, öğrencilere yarışma kültürünü kazandırmak ve zamanı verimli kullanmalarına yardımcı olmak amacıyla ödüllü çevrim içi bilgi yarışması düzenleyecek.

Karapürçek 31.12.2020, 21:58 Editör: Ebru Bulut
Karapürçek Kaymakamlığı’ndan bilgi yarışması
banner48

BİLGİ YARIŞMASI DÜZENLENECEK

Karapürçek İlçe Kaymakamlığı tarafından, ortaokul 8’nci Sınıf öğrencileri arasında bilgi paylaşımını yaygınlaştırmak, öğrencilere yarışma kültürünü kazandırmak ve zamanı verimli kullanmalarına yardımcı olmak amacıyla ödüllü çevrim içi bilgi yarışması düzenlenecek. Bilgi yarışması, Liselere Giriş Sınavına hazırlanan 8’nci sınıf öğrencilerinin sınava hazırlanmalarına teşvik amacıyla 8’nci sınıf 1’nci dönem konuları ve genel kültür sorularının sorulması şeklinde yapılacak olup Kaymakamlıkça ilk 3’e ödül olarak bisiklet verilecek.

ÖĞRENCİLERİN HER DAİM YANLARINDA

Kaymakam Gökay İçen konu ile ilgili olarak, Karapürçek İlçe Kaymakamlığı olarak salgın döneminde uzaktan eğitime devam eden öğrencileri motive etmek amacıyla; sınava hazırlanan öğrencileri bizzat evlerinde ziyaret etme, aylık kazanım izleme sınavları yapma, ihtiyaç sahibi öğrencilere kaynak kitap sağlama, gönüllü öğretmenler aracılığı ile çevrim içi destekleme kursları düzenleme ve bisiklet ödüllü kitap okuma yarışması gibi birçok etkinliğe imza attıklarını belirtirken bu çevrim içi bilgi yarışmasının da sınava hazırlanan öğrencilerimizin hem genel bir tekrar yapmalarını sağlama hem de karar verme becerilerini geliştirme amacıyla düzenlendiğini söyledi. Kaymakam İçen, uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerin her daim yanlarında olduklarını ve ilçenin en öncelikli konusunun eğitim olduğunu hatırlattı.

Yorumlar (0)