banner2

banner1

banner22

Kampanya başlatıldı

Karapürçek İlçesinde yaşayan Yakup ve Hatice Selim çiftinin kızları Ecrin, omuriliğinde 2 kemiğin eksik olması sebebiyle birçok kez ameliyat oldu. Ailesinin desteği ile yavaş yavaş yürümeye başlayan Ecrin’in yatağa bağımlı kalmaması için 23 Nisan 2019 tarihine kadar ameliyat olması gerekiyor.

Karapürçek 23.01.2019, 15:53
Kampanya başlatıldı
banner48
 R. Kaan Oktar // Özel Haber 

110 BİN TL GEREKİYOR

Karapürçek İlçesinde yaşayan Yakup ve Hatice Selim çiftinin ilk kızı olan Ecrin Selim, doğuştan omuriliğindeki 2 kemiğin olmaması sebebiyle Juvenil Skolyoz hastalığı teşhisi konuldu. Tek başına ayakta dahi duramayan küçük kız doğumundan itibaren çok sayıda ameliyat geçirdi ve fizik tedavi görmeye başladı. 6 yaşındaki Ecrin’in büyümesi beklenenden hızlı gerçekleşince 6 ayda arayla ameliyat olması ya da omuriliğine ayarlanabilir parçalar takılarak tek ameliyatla sorununun çözülebileceği belirtildi. Omuriliğinde eksik olan 2 kemiğin yerine takılması gereken parçaların 110 bin TL tuttuğunu ve SGK’nın karşılamadığını öğrenen aile ise Sakarya Valiliğine başvuru yaparak yardım istedi. Talepleri kabul edilen aile Valilik onayı ardından kızları için yardım kampanyası başlattı.
 
UFAK KIZLARINI KAYBETTİLER
13 Ocak 2018’de Hidrosefali hastası olan 3 yaşındaki kızları Ümmügül Selim’i kaybeden aile, büyük kızları Ecrin’in yatağa bağımlı kalmaması için yardım kampanyası başlatırken baba Yakup Selim, “Kızımın ameliyat olması için 110 bin TL’lik bir aparata ihtiyaç var. Eğer bu ameliyat olmazsa 6 ayda bir boyu uzadıkça ameliyat olması gerekiyor. Bu vücudun içerisine takılabilen ayarlanabilir parçayla boyu uzadıkça ameliyat olmadan parçalar ayarlanabilecek. Bunun için bir yardım kampanyası başlattık. Valilik’ten onay aldık” dedi.
 
“SÜREMİZ KISALIYOR”
Ecrin’in 23 Nisan 2019’dan hemen sonra ameliyat olması gerektiğini belirten baba Yakup Selim, “Ecrin’in 23 Nisan’ın hemen sonrasında ameliyat olması gerekiyor ve bu yüzden kampanyamızı devam ettiriyoruz. Şuana kadar 5-6 bin TL kadar bir meblağ toplandı. Süremiz kısalıyor, 3 ay bir zamanımız kaldı ameliyat için. Bu sürede yardımseverlerden destek bekliyoruz. Maddi durumu iyi olan büyüklerimizden destek bekliyoruz. Ecrin ameliyat olmazsa yürümede sıkıntı yaşayacak” ifadelerini kullanırken kızlarının ameliyat olması durumunda kimseye bağımlı kalmayacağını belirterek, “Daha rahat yürüyecek ve kimseye bağımlı yaşamayacak. Şuanda ev içerisinde tek başına gezebiliyor ancak dışarıda yanında olmamız gerekiyor. Elinden tutmadan merdiven çıkamıyor. Bu ameliyat olursa kimseye bağımlı olmaması için bu ameliyatı olması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Yardımda bulunmak isteyenler için hesap bilgileri;
 
Ziraat Bankası İBAN No:
TR 95 0001 0023 5388 3047 7750 01

Yetkili: Sedat Sakal
0541 610 91 47
Yorumlar (0)