banner2

banner1

banner22

Baba evine Türk Bayrağı asıldı

Şehit Piyade Er Selim Gedik’in Karapürçek İlçesi Cumhuriyet Mahallesi Sakarya Caddesi üzerinde bulunan baba evinde aileye acı haberin verilmesinin ardından binaya Türk Bayrağı asıldı.

Karapürçek 24.01.2021, 15:26 Editör: Aysima Kortak
banner48

Üç ay önce askere giden ve Hakkari’de vatani görevi sırasında yol kontrolü icrasında mayına basarak ağır yaralanan ve önce Van'a sonra Ankara'ya götürülerek tedavi altına alınan 20 yaşındaki Piyade Er Selim Gedik kurtarılamadı. Şehit Piyade Er Selim Gedik’in Karapürçek İlçesi Cumhuriyet Mahallesi Sakarya Caddesi üzerinde bulunan baba evinde anne Ülviye Gedik ve ağabeyi Cengiz Gedik’e acı haberin verilmesinin ardından binaya Türk Bayrağı asılırken bölgeye polis ve çok sayıda askeri personel ile vatandaşlar akın etti. 3 kardeşin en küçüğü olduğu öğrenilen Selim Gedik’in yakınları büyük üzüntü yaşarken ailenin kapı komşusu Emin Hıraç, “Öncelikle milletimizin başı sağ olsun. Selim kardeşimiz kapı komşumuzdur, şehit olmuştur. Ailesine sabırlar diliyoruz, iyi bir arkadaşımızdı, mekanı cennet olsun inşallah” dedi.

VATAN SAĞ OLSUN

Selim Gedik’in kendi ellerinde büyüdüğünü ve ilçede çok sevilen bir çocuk Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Osman Usta, “İlk önce başımız sağ olsun cümleten vatan sağ olsun diyelim. Kardeşimiz elimizde büyüdü, komşumuzun oğlu. İyi bir kardeşimizdi, Allah’tan ailesine sabır dileyelim, kendisine de dua edelim. Acımız büyük vatan, millet sağ olsun diyelim” diye konuştu.

YARIN DEFNEDİLECEK

Öte yandan Selim Gedik’in cenazesinin yarın Sakarya’ya getirileceği ve evlerinin karşısında bulunan Karapürçek Şehit Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde kılınacak cenaze namazı sonrası defnedileceği öğrenildi.

Yorumlar (0)