• Reklam
Reklam
Reklam

‘Kapım her zaman açık’

Sakarya’ya atandığı günden itibaren her kesimin sempatisini kazanan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş özel açıklamalarda bulundu. Durmuş, “Göreve başladığım günden beri Sakaryalıyım” dedi.

‘Kapım her zaman açık’

Sakarya’ya atandığı günden itibaren her kesimin sempatisini kazanan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş özel açıklamalarda bulundu. Durmuş, “Göreve başladığım günden beri Sakaryalıyım” dedi.

‘Kapım her zaman açık’
Editor: Yönetici
12 Şubat 2019 - 10:29
Reklam

VATANDAŞLARIN ARASINDAYIM
Durmuş, “3 Nisan 2018 tarihi ile göreve başladım ve geldiğim ilk gün köken bugünden itibaren Sakaryalıyım dedim. Bir ilin konumu itibari ile üst düzey yöneticisi kendini oraya ait hissetmezse sağlıklı karar alamaz. Kendimi buraya ait hissedeyim ki buranın derdiyle dertleneyim. Bunu sağlamanın yolu da her yede olmaktır. Bu yüzden geldiğim günden beri Sakarya için önemli olan her programa katılıyorum ve hep vatandaşların arasındayım” ifadelerine yer verdi.

ORTAK DEĞERLER
Durmuş, “Şimdiye kadar yöneticilik yaptığım he yerde ilk işim evimi ve ailemi oraya taşımak oldu. Bu şehirde herkesin nefes aldığı havayı solumalıyım, herkesin alışveriş için gittiği pazara ben de gitmeliyim buradaki hassasiyetleri ve ortak değerleri yerinde görmem lazım. Sokakta insanlar nasıl kendim birebir şahitlik etmezsem burada etrafımı saran bazı insanların beni yönlendirdiği gibi karar verebilirim. Eğitimin diğer paydaşlarına hayatın her alanında yakın olmalıyız” dedi.

EV ZİYARETLERİ
Öğrencilerimize onları değerli hissettirmek adına ev ziyaretleri gerçekleştirdiklerini belirten Durmuş, “Öğrencilerimizin evlerine gidiyorum. Öğretmenlerimizin yaklaşımı konusunda direkt veli ve öğrencilerden bilgi alıyorum. Beklentilerini daha samimi bir ortamda dile getiriyorlar. Okul – veli ilişkisinin ne aşamada olduğunu çok daha yakından gözlemleme şansı buluyorum. Bu hususta direkt temas çok önemli” ifadelerine yer verdi.

EĞİTİMDE KAYBEDECEK TEK FERDİMİZ BİLE YOK
Durmuş, “Öğretmenlerimize de ev ziyaretlerinde bulunuyoruz. Eğitimde en büyük pay öğretmene aittir. Öğretmenin motive olması çok önemli. Değer vermediğiniz insanın evine gitmezsiniz. Onlara değer verdiğimi hissettirmeye çalışıyorum. Ayrıca kahvehanelere gidiyoruz. Orada velilerle görüşüyoruz. Kahvehanelere giderek de, çocuklarınız o kadar değerli ki biz sizin ayağınıza kadar geliyoruz mesajı veriyoruz. Çünkü eğitimde kaybedecek tek bir ferdimiz bile yok” dedi.

TAKİP EDİYORUM
Eğitim ile ilgili yaptığımız çalışmalarda her kesimin desteğine ihtiyacım var. İnsanlar sizi onlardan biri olarak görmeli. Eğer yaşadığınız yerde insanların değer verdiklerine değer verirseniz onlardan biri olursunuz. Sakaryaspor’da bu şehrin ortak değeri. Maçlarını kaçırmamaya özen gösteriyorum ve yakından takip ediyorum. Kısmetse öğrencilerimizle atkılarımızı formalarımızı giyip maç izleme düşüncemiz var. Küçükken de futbol ve spora ilgim vardı sokakta arkadaşlarımla futbol oynadığım için babama şikayet ederlerdi” ifadelerine yer verdi.

KAPIM HEP AÇIK
Makam odasının kapısının hep açık olduğunu vurgulayan Durmuş, “Makam odamın kapısı hep açık. Şimdiye kadar hiç kapanmadı. Bir fikri bir aktaracağı düşüncesi olanları her zaman dinliyorum. Sosyal medyadan mesajlara da cevap vermeye imtina ediyoruz. Herkesin düşüncesi çok önemli. Çünkü ben Sakarya’daki bana emanet olan sorumluluğu omuzlarımda hissediyorum. Paydaşlarımın da kendini değerli hissetmesi için ne gerekiyorsa yapıyorum” ifadelerine yer verdi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İlçe teyakkuzda
İlçe teyakkuzda
Dere kenarına atmışlardı
Dere kenarına atmışlardı