banner2

banner1

19.07.2021, 15:47

İyi bayramlar!

Kurban Bayramınızı en içten duygularımla kutlarım.

Bayramların tatil olarak yaşandığı günlerde sanırım en iyi temenni;  Tatil değil de bayram gibi bir bayram geçirmeyi dilemek…

Küslerin barıştığı, ailelerin, sevenlerin kavuştuğu nice bayramlar dilerim.

Bayramınızı nasıl geçirmeniz gerektiğini anlatacak değilim. Bayram fetvası da verecek bilgi-birikimine sahip değilim. Dolayısıyla kimsenin işine karışmayacağım.

Kendimce nasıl bir şehirde nasıl bir ülkede yaşamak istediğimi ifade edeceğim.

Belki bayramın büyüsüyle birileri yazdıklarımdan etkilenir.

İktidarda olanın yani güç sahibinin, makamların gelip geçici olduğunu hatırlamasına vesile olan bir bayram yaşayalım.

Makam sahibi olunca yönettiği bölgenin babasından miras kalmadığını, kendisinden öncede o makamlarda birilerinin oturduğunu hatırlamasını sağlayacak bir bayram geçirmesini istiyorum.

Kişisel ikbali uğruna elinde bulundurduğu gücü hoyratça kullananların “Mezarlıklar yerinin doldurulamayacağını düşünenlerle dolu” sözünün hafızalarına kazınmasını sağlayacak bir bayram geçirelim.

Muhalefet yapmak için her şeyi eleştiren, her olayda açık arayan (öküz altında buzağı) tiplerin daha akıllı, daha mantıklı eleştirilerde bulunacağı bir bayram geçirelim istiyorum.

Elinde bulundurduğu gücü kullanarak, birilerinin ekmeğiyle oynayanlar var. Dilinden Allah kelamını eksik etmeyen, sözüm ona inancını en uç noktada yaşayan sahtekârlara; Rızkı verenin Allah olduğunu hatırlamasını temenni ediyorum.

Velhasıl iktidarı, muhalefeti bil cümle siyaset sahnesinde ki isimlerin kendi inanmadıklarını karşısındakilere anlatmayacağı günlerin başlangıcı bu bayram olsun istiyorum. İnsanların aklıyla alay etmenin bedelinin sandıkta sorulacağı gerçeğini siyasilerin hafızalarına kazımalarını temenni ediyorum.

Salgın döneminin sona ermesi temennilerle olmuyor. Bilim insanlarının çizdiği rotaya rağmen aşı olmayan, sarmaş dolaş olmaktan imtina etmeyenlerin duyarlı olacağı bir bayram diliyorum.

Kendi sağlığını düşünmeyenler nedeniyle toplum sağlığının tehdit edildiği son bayram olmasını temenni ediyorum.

Bayram hazırlığı yaparken daha fazla vaktinizi almayayım.

Hepinizin, hepimizin bayramı kutlu olsun.

Sağlıklı mutlu günlerimiz olsun!

İyi bayramlar…

Yorumlar (0)