• Reklam
Reklam
Reklam

İlginç cevaplar

Belediye başkan adayları mahalle mahalle dolaşarak projelerini anlatıyor. Peki, vatandaşlar adaylardan ne bekliyor. İşte birbirinden ilginç cevaplar haberde…

İlginç cevaplar

Belediye başkan adayları mahalle mahalle dolaşarak projelerini anlatıyor. Peki, vatandaşlar adaylardan ne bekliyor. İşte birbirinden ilginç cevaplar haberde…

İlginç cevaplar
14 Şubat 2019 - 11:56
Reklam

31 Mart yerel seçimleri için süre daralırken belediye başkan adayları mahalle mahalle dolaşarak projelerini anlatıyor. Peki vatandaş başkan adaylarından neler bekliyor? İşte “Siz belediye başkanı olsaydınız ne yapardınız?” diye sorduğumuz vatandaşların birbirinden ilginç cevapları..

PARK SORUNU
Celal Yılmaz ‘’Çarşı civarında birbirine çok yakın camiler bulunuyor, bu camileri hepsini bir tek yerde toplayıp buranın altını da iş hanı olarak değerlendirirdim. Böylece alandan tasarruf eder ve yolları genişletip, park sorununu çözerdim’’  dedi.

HER SOKAĞA ÇEŞME
İsmail Kat (Makina ustası), ‘’Her sokağın başına ve belirli bölgelere çeşmeler koyardım. Böylelikle insanlar ihtiyaç anında bu çeşmeleri kullanır, aynı zamanda hayvanlar içinde her sokağa içme suyu koymak isterdim’’ diyerek düşüncelerini paylaştı.

TEMİZLİK VE DÜZEN
MirnaYoukhanna (Eczacı), ‘’Sakarya’da ticari ve sosyal hayatın yoğun olduğu bölgelerde düzenlemeler yapılması gerekiyor.  Bana göre şehrin en önemli sorunu temizlik. Başkan olsaydım, temizliğin ve düzenin bütün şehirde aynı şekilde olması için elimden geleni yapardım’’ dedi.

SURİYELİ DİLENCİLER
Eyüp Altay (Operatör), ‘’Şehirde çok sayıda Suriyeli dilenci ve satıcı var. r mevcut, bu durumla birlikte artık sokakta bile rahat yürüyemeyeceğimiz bir hale geldiği için bu sorunu çözmek isterdim’’ dedi.

GENÇLERE HİZMET
Fevziye Tezcan (Satış Danışmanı), ‘’Kesinlikle gençler adına çalışmak isterdim. İlk işim gençlerin çeşitli sosyal etkinliklerle gelişebileceğiplatformlar oluşturmak olurdu’’ dedi.

ÜCRETSİZ PARK
Ufuk Özer (Esnaf),  ‘’Bir Uzun Çarşı esnafı olarak çarşının tekrar üstünü kapatmak isterdim. Böylelikle çarşı eski dokusunu yeniden kazanırdı. Ayrıca halka açık ücretsiz park alanları, pazar yerleri oluşturmayı hedeflerdim’’ dedi.

İHTİYAÇ SAHİPLERİ
Şevket Anar (Esnaf),  ‘’Şehirde ilk olarak ne kadar aç açıkta insan varsa onlara yardım eli uzatırdım. İşsizlere, hastalara, aç ve açıkta kalan vatandaşlara hizmet etmek isterdim”  dedi.

ULAŞIM SORUNU
Ayla Ayşen Çoban( Ev hanımı), ‘’Şehrimizde ulaşım sorunu ciddi boyutlarda. Merkezler dışında köylere ulaşmak çok zor. Köylere de belirli hizmetleri getirmek adına çalışmalara başlardım’’ dedi.

DURAK TALEBİ
Rüveyda Gaygusuz(Öğrenci), ‘’Şehir dışından gelenler için durakları, otobüsleri daha kolay anlaşılır bir yere koyardım. Şehre gelenler için kolaylık sağlamak adına ve şehrin sükse yapması için bana göre böyle bir projeye ihtiyacımız var’’ dedi.

KOLTUKTA OTURMAZDIM
Ahmet Can (Esnaf), ‘’Başkan olsam asla ve asla koltukta oturmazdım. Sürekli halkla iç içe olur dertlerine, sevinçlerine ortak olup bütün vatandaşlara kucak açıp samimi bir başkan olurdum’’ ifadelerine yer verdi. 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yaralılar hastaneye kaldırıldı
Yaralılar hastaneye kaldırıldı
Tedavi görüyordu
Tedavi görüyordu