• Reklam
Reklam
Reklam

İkincisi açılıyor

Ferizli’de yapımı devam eden hastanenin yanına taş ocağı açılıyor. Aynı bölgede bir başka taş ocağından rahatsız olduklarını ifade eden vatandaşlar “taş ocağı kurulacak başka yer yok mu?’ diye sordu

İkincisi açılıyor

Ferizli’de yapımı devam eden hastanenin yanına taş ocağı açılıyor. Aynı bölgede bir başka taş ocağından rahatsız olduklarını ifade eden vatandaşlar “taş ocağı kurulacak başka yer yok mu?’ diye sordu

İkincisi açılıyor
Editor: Haberlisin
19 Eylül 2019 - 16:15
Reklam

Ferizli Çalıbayırı mevkiinde yapımı süren İlçe Devlet Hastanesinin hemen yanına ikinci bir taşocağı kurulmak istenmesi tepkilere neden oldu. Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi muhabirleri Alperen Durmuşkaya ve Nazile Akarsu bölgeye giderek vatandaşlardan gelen tepkileri dinledi. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından açılacak taş ocağının hem insan sağlığına hem de ekolojiye zarar vereceğini belirterek inşaatın durdurulmasını istedi. 

‘SUYUMUZ TEHLİKEDE’
Sezai Çiftçi,“Ferizli’de yeni yapılacak hastanenin yanına ikinci bir taşocağı yapılıyor. Kimse bize bununla ilgili bir bilgi vermedi. Orada olan taşocaklarına zaten karşıyız. Şimdi yeni bir taşocağı daha açmak istiyorlar. Patlama olduğu zaman her yer sallanıyor camlar kırılıyor. Orada bir su depomuz var eğer taşocağı açılırsa suyumuz hepten kuruyacak. Orası yeşil alan olarak kalsın, çocuklarımız gitsin faydalansın” dedi.

BOMBA PATLATIYORLAR
Taş ocaklarına karşı olmadıklarını ancak hastane yanında fabrika kurulmasını istemediklerini söyleyen İsmet Tekin,“Zaten burada taşocakları vardı. Bomba patlatıyorlar her yer sallanıyor. Camlar titriyor, bazen kırılan cam bile oluyor. Hastanenin yakınında taş ocağı olursa hastalar ne yapacak? Bu taşocağını burada olmasını tasvip etmiyoruz. İnşallah vazgeçerler” şeklinde konuştu.

‘BURADA İSTEMİYORUZ’
Hastanenin yanına taşocağı yapılmasına karşı olduklarını dile getiren Metin Köse,“Hastaneye ağır hastalar gelecek, her dinamit patlattıklarında bu insanlar sallanacak mı? Ağır arabalar geçecek ses çıkaracaklar, taşocağında toz çıkacak ve insanlar mikrop kapacak. Eğer böyle bir şey yapılırsa hastaneye deva bulmaya giden hastalar mikrop kapıp hastaneden çıkacaklar. Biz burada taşocağı istemiyoruz” dedi.

‘SONUNA KADAR KARŞIYIZ’
Mehmet Kaşkaş, “Orada faaliyet gösteren mevcut taşocaklarına biz zaten karşıyız. Çevreye zarar veriyorlar. Ayrıca sürekli kazalar oluyor. Şimdi bir tane daha olursa kazalar daha da artacak. Patlayan dinamitlerden dolayı insanların camları çatladı, kırıldı”derken; Orhan Demirci ise, “Yeni bir taşocağı açılacağından hiç birimizin haberi olmadı. Kimseye sormadılar. Eğer açılırsa bizler sonuna kadar karşıyız” ifadelerine yer verdi.

‘HASTAMI GÖTÜRMEM’
Hastanenin yakınına taşocağı yapılması kesinlikle uygun bulmadığını söyleyen  Gülşen Kurt Yüksek ise, “ Eğer yapılırsa ben hastamı oraya götürmem, kendimde kesinlikle gitmem. Nasıl ruhsat verirler böyle bir olaya anlamadım” dedi. Vatandaşlardan gelen bu tepkiler sonrasında yetkililerin şimdi ne yapacağı merak ediliyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kırkpınar'da neler oluyor?
Kırkpınar'da neler oluyor?
Perşembe günü
Perşembe günü