Reklam
  • Reklam
Reklam

İddialar vahim

Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi ilginç bir iddiayı gündeme taşıdı. İsmail Erken imzalı habere göre SAÜ milyonluk giriş kapısının ardından Teknokent D Blok inşaatına da inceleme başlatıldı.

10 Temmuz 2018 - 11:06 - Güncelleme: 10 Temmuz 2018 - 11:33
Reklam

10 MİLYONLUK ARTIŞ

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) Sakarya Üniversitesi’nin 2017 yılında yaptırdığı giriş kapısı için inceleme başlatmıştı. İhalenin 2 milyon 710 Bin TL’ye dört aylık bir firmaya verilmesi ve yüksek rakamı kamuoyunun gündemini epeyce meşgul etmişti. Sayıştay raporlarına da olumsuzluklarla giren kapı ihalesinin ardından şimdi de Sakarya Üniversitesi bünyesinde ki Teknokent D Blok ihalesi araştırılıyor. İddialara göre 4 milyon 500 Bin TL’ye yapılacak iş 10 Milyon civarında bir rakama ihale edilip 3 ay gecikmeyle 14 milyon 500 Bin TL’ye bitirilmiş.

İHALE EVRAKLARI İSTENDİ

Yüksek Öğretim Kurumu tarafından görevlendirilen ekibin Sakarya Teknokent Yönetiminden ihale evraklarını ve ara maliyet arttırımı için gerekçe gösterilen masraf dosyalarını istedi. Teknokent’in evraklarını inceleyen ekibin, maliyet artırımının kabul edildiği kurulda bulunan Sakarya Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Tahsin Engin, Sakarya Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Dairesi Başkanı Feridun Dağ ve daha önce Sakarya Teknokent’te görev yapan ancak bu görevinden ayrılan eski Genel Sekreter Bilal Çinici’nin de bilgisine başvurması bekleniyor.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Onuncu Köylü
    4 gün önce
    BİLDİĞİMİZ KADARIYLA TEKNOKENT BİR ANONİM ŞİRKET VE SANAYİ BAKANLIĞINA BAĞLI. YÖK ÜNİVERSİTELERİ BİTİRDİDE ŞİRKETLERİMİ DENETLEMEYE BAŞLADI ACABA:-))). KOMİK OLMAYIN, BÖYLE HAYAL ÜRÜNÜ DEDİKODULARLA BİR YERE VARILAMAZ. BU KURUMUŞ ÇAMURU SİZE HANGİ OMURGASIZ ULAŞTIRDI BİLİNMEZ AMA EN AZINDAN YAPIŞIP YAPIŞMADIĞINI BARİ KONTROL ETSEYDİNİZ. AÇILMIŞ, AÇILACAK, KAPANMIŞ, DEVAM EDEN HİÇ BİR SORUŞTURMA DA YOK USULSÜZLÜK DE MERAK ETMEYİN. BU HABERLE İSMİ GEÇEN KİŞİNİN REKTÖR ADAYLIĞI ARASINDA BİR İLİŞKİ Mİ VAR ACEP, SİZİ GİDİ UCUZ KLAVYE KAHRAMANLARI..GEÇ BUNLARI GEÇ...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşte o isim
İşte o isim
Cemaat şok geçirdi
Cemaat şok geçirdi