• Reklam
Reklam
Reklam

İçini döktü

Sakaryaspor Kulüp Başkanı İsmail Gürses, ekibiyle birlikte basın mensupları ile buluştu. Gürses, Osman Özdemir Hoca ile yollarını ayırmalarının ve Engin Korukır'ı getirmenin hata olduğunu söyledi.

İçini döktü

Sakaryaspor Kulüp Başkanı İsmail Gürses, ekibiyle birlikte basın mensupları ile buluştu. Gürses, Osman Özdemir Hoca ile yollarını ayırmalarının ve Engin Korukır'ı getirmenin hata olduğunu söyledi.

İçini döktü
13 Haziran 2018 - 14:29

SÖZLERİNDE DURMADILAR

Sakaryaspor Başkanı Gürses, geçtiğimiz sezon yönetimde görev alan arkadaşlarının söz verip yapmadıklarını anlattı. Kulübe bağış yapan bir yöneticinin daha sonrasında çeklerin iptali için mahkemeye verdiğini söyleyen Gürses, “ Bir başka isim deplasman masrafını ödeyecekti, sonra haciz geldi” dedi. Gürses, sürece dair yaşananlara başka örnekler de verdi.

HATA YAPTIK

Osman Özdemir hocaya kişiliği ve ahlakı nedeniyle teşekkür eden Gürses, şunları söyledi; “Deplasmanda alınan beraberlikler sonrası basından ve kamuoyundan gelen baskılarla hata yapıp Osman Özdemir ile yollarımızı ayırdık. Hata yaptık Osman Özdemir hakkını helal etsin.

KASTEN YAPTILAR

Beykan devre arası gönderilecekti. Engin Korukır kefil oldu. Sonra 4 maç ceza aldı. Gümüşhane ile oynanan ve 4-1 sona eren karşılaşmada Batuhan ikinci sarıyı kasten gördü kanısındayım. Maç farklı kazanılırken Beykan, Batuhan neden oyundan çıkarılmadı. Hocaya sormak lazım. Keşkeler bazı şeyleri kaybedince çok oluyor.”

HEP PARA KONUŞTU

Engin Korukır’a; Keşke, keşkeler....Kaybettikten sonra anlıyorsunuz, elinizden kayıp gittikten sonra. Ben güçsüz falan değilim, güçsüz bir adam değilim, sadece yorgunum, güvendiğim insanlar tarafından kandırılmaktan, yanılmaktan yoruldum. Kocaman kalabalıklar içinde kendimi hep yalnız bitkin ve çaresiz hissettim. Hiç bir değerlendirme yapmıyorsunuz her şey bitiyor.

Bütün uyarılara rağmen Engin Korukır ile anlaştık. Bütün uyarılara rağmen yaptık bunu. Alınan sonuçlara rağmen, görevine son verme kararı alamamak büyük hatamızda. Nazilli ve Bandırma maçı sonrası bile bu kararı alamadık. Hoca alınan sonuçlara rağmen sadece para konuştu.

-Benim ağzıma alamayacağım yeminleri küfürleri ettiğini biliyorsunuz, bu takıma bilerek gelmediniz mi siz? Ben bu takımı şampiyon yapmazsam demediniz mi?  Diyor ki oyuncunun 500 bin lira sözleşmesi var aldığı para yarısı bile değil. Futbolu bilmediği gibi matematiği de bilmiyor. 410 bin lira almış Batuhan, 86 bin lira alacağı kalmış, yarısı diyor. Serdar Ümit Deniz, 250 bin lira almış, Beykan Şimşek 503 bin lira almış, Engin Korukır parayla işi yoktu Sakaryspor'a geldi. Hocaya 1 Mayıs'ta ve 1 Haziran'da ödeme yapılmamış hemen TFF’nin yolunu tuttu.

Otobüsün içinde 'Bu takımın yönetimi, başkanı yok temposu tutuluyor' Otobüsün içinde değil misiniz? Yardımcılarınız yok mu? Hata bende anahtarı kimseye teslim etmeyeceksiniz. 

-Zaman zaman kaba konuşuyorum ama mahkemelerde de böyle konuşuyorum ben aynı tarzda, dilimin kemiği yoktur. Beyzade'de 19 Ocak'ta kahvaltı yapmışız. Para pul işini açtık sezon sonuna kadar para istemeyeceğiz diye basında demeç vermiş. Yetmedi 9 Mayıs tarihinde futbolculara ödeme yaptıktan sonra Büyükşehir Belediye Başkanı geldi paranız bende dedi, şampiyon olamazsanız da kimse de paranız kalmaz dedi. 

BAŞKAN ADAYLARINA
-İbrahim Şahin’e; Bu listede Sakaryaspor üyesi olan 5 kişi var. İbrahim Şahin hesapları görmek istiyoruz aradan 2 yıl geçmiş ama hala üye olmamış. Bu gün gelip başkan olmak istediğinizi söylüyorsunuz. 

-Selahattin Aydın'a gelelim şimdi. Ne demişti bu arkadaş? Borçları açıklasın, şu bize bıraktığı liste bir sayfa. Kulübün evraklarını teslim ederken Selahattin Aydın yok, çalışanı var teslim ediyor. Stadımız açılırken eski başkanları aradım davet ettim. Açılış maçına gelemiyorsunuz görevi bıraktığınızdan beri hiç bir maça gelmiyorsunuz. Bugün çıkıp borçlar diyorsunuz, kulüp kayyuma verilsin diyorsunuz. Biz buradan maaş almıyoruz, biz babamızın parasıyla bu işi yapmıyoruz. Benim oğlum kızım avukat onlara avukatlık parası ödetmiyorum. Bahsettiğin borçlar da senin başkanlık yaptığın Süper Lig'den kalan borçlar. 


-Vergilerle ilgili bütün borçları geçirdik yapılandırma yaptık, taksitlendirme yaptık bugüne kadar da getirdik. 

-Cevat Ekşi arkadaşımız ben tanımıyordum, Sakaryaspor’da tanıştık; 8 Mayıs'ta karar aldık. Aradan 3 gün geçtikten sonra istifa ediyorsunuz, sormadan paylaşmadan. Şimdi 4 milyon bütçe hayırdır diyorsunuz. O kadar para varken neden futbolcular para para derken katkıda bulunmadınız? Bunu hiç kimse sormadı çok garip.

-Taraftarlarımıza; sakın kaybettiğinizi düşünmeyin diyorum. Şampiyon olamadık, önemli olan yeşil-siyah. İnanan bir gün mutlak kazanır diyorum. Bu saatten sonra arkamızdan konuşulacaktır. Yılmadık, yılmayacağız. Güçlü insanlar böyle zorlu ve sıkıntılarla sınanırlar.

Halit Evin ile aramızda problemler olduğu yazıldı çizildi. Halit Evin benim ağabeyimdir. İnadına beraberiz. Hanımlar gider biz kalırız. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ölüme meydan okudular
Ölüme meydan okudular
‘Harika taraftar desteği vardı’
‘Harika taraftar desteği vardı’