• Reklam
Reklam
Reklam

"Hülleye başvurdular"

Cumhuriyet Halk Partisi, Tank Palet Fabrikasının devrine tepki göstererek oturma eylemi yaptı. Eylemde konuşan Özkoç; “Tank Palet vatandır satılamaz” dedi.

"Hülleye başvurdular"

Cumhuriyet Halk Partisi, Tank Palet Fabrikasının devrine tepki göstererek oturma eylemi yaptı. Eylemde konuşan Özkoç; “Tank Palet vatandır satılamaz” dedi.

Editor: Ebru Bulut
20 Ağustos 2019 - 23:12
Reklam

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) elindeki en kritik askeri fabrikalardan biri olan Sakarya'daki Tank Palet Fabrikası alınan kararlar üzerine 21 Ağustos’ta Milli Savunma Bakanlığına bağlı ASFAT şirketine devredilecek. CHP devire tepki göstermek amacıyla oturma eylemi yaptı

ÜLKENİN DÖRT YANINDAN
CHP Tank Palet’in ASFAT’a devredilmesine tepki göstermek için oturma eylemi başlattılar. 12 saat sürecek eyleme CHP'li vekiller Engin Özkoç, Engin Altay, Onursal Adıgüzel, Orhan Sarıbal, Veli Ağbaba, Seyit Torun, Fethi Açıkel, Tuncay Özkan, Mehmet Ali Çelebi, Mahmut Tanal, Nurhayat Altaca, Tahsin Tarhan, Kani Beko, Ali Mahir Başarır, Sibel Özdemir ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.

“TÜRKİYE’NİN UYANIK KALMASI LAZIM”
Düzenlenen eylemde konuşan CHP Grupbaşkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç; “Ben bu kentin çocuğuyum. Sakarya’nın evladıyım. Bu kentin değerleriyle var oldum, bu kentin değerleriyle birlikte gelecek nesille devredeceğim. Tank Palet fabrikası 1975 yılında bizim insanlarımızın, ticaret erbaplarımızın, sokakta gezen emeklimizin, işçimizin, parası alın teri maddi ve manevi desteğiyle kurulmuş bir fabrikadır. Silahlı Kuvvetlere ait bir fabrikadır.” dedi. 
Cumhurbaşkanlığı tarafından 481 sayılı Cumhurbaşkanı kararıyla Türk Silahlı Kuvvetlerin gözbebeği özelleştirme kararı aldıklarını belirten CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç;  “Mesele Tank Palet özelleştirilmesi meselesi değil mesele vatan millet Sakarya meselesidir. Bu devir aslında askeri fabrikayı Katar'a devretmek için hülleye başvurdular. Türkiye'de satacak bir şey kalmadığı için sıra askeri fabrikalara geldi. Tank Palet vatandır, satılamaz. Türkiye'nin uyanık kalması lazım” dedi.

SATILAMAZ
Son olarak vatandaşın görev başında olmasını ve vatana sahip çıkması gerektiğini belirten Özkoç, 12 saat boyunca eylemlerini sürdüreceklerini Tank Paletin satılamayacağını bir kez daha vurgulayacaklarını belirtti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kayıtlar yenilendi
Kayıtlar yenilendi
Gençler gelecekten ümitsiz
Gençler gelecekten ümitsiz