• Reklam
Reklam
Reklam

‘Her kuruş önemli’

Başkan Sarı basınla bir araya geldi. Sarı, mali disiplin ve personel konusunda açıklamada bulundu.

‘Her kuruş önemli’

Başkan Sarı basınla bir araya geldi. Sarı, mali disiplin ve personel konusunda açıklamada bulundu.

‘Her kuruş önemli’
Editor: Yönetici
12 Nisan 2019 - 21:25
Reklam

Karasu Belediyesi personel sayısı Memur 58,Kadrolu işçi 12,Geçici işçi 24,Şirket işçisi 210,KARSAŞ işçisi 13,İŞKUR işçisi 70, toplam işçi sayısı 387 olarak belirten Başkan Sarı "454 km hizmet alanı 65 bin vatandaşa bu işçi sayısı belediyemiz için normalin 3 katı fazla” açıklamasında bulundu.

Temizlik işçilerinin 3 aylık maaşlarının bugün itibariyle yaklaşık 300 bin liralık ödeme iller bankasından gelen para ile yapıldığını belirten Sarı, aylık 950 bin lira personel giderinin olduğunu belirtti. İller bankasından gelen paranın büyük bir kısmının borçlara kesildiğini belirtti.

Belediyenin mevcut borcu hakkında ise Başkan Sarı toplam borcun 128 milyon 132 bin lira olduğunu açıkladı.
Borçların açılımı ise:
Personele borç 2 milyon 198 bin lira
Piyasalara olan borç 21 milyon 662 bin lira
İller bankasına 63 milyon 870 bin lira
Amme borçlar 33 milyon lira

“Bunca borcun üstesinden gelebilmek için tedbirler almaya başladık personel durumunu gözden geçirdik, ihtiyaç gereği temizlik, şantiye ve park bahçeler müdürlüğüne kurum içindeki personel fazlamızı bu birimlere kaydırma yapmakla başladık. Mali disiplin ve su istimallere sebep olduğunu gördüğüm işlerde kısıtlamaya gittik, küçük otobüsün satış kararı ile başladık. Ayrıca kurum içinde tasarruflara gidiyoruz müdürlere verilen telefon hatlarını iptal ettik.” dedi.

Hizmet alımı şeklinde kiralanan traktörlerin süresi dolmuş olanlarla anlaşmaları yenilemediklerini belirten Sarı, kiralık olarak belediye bünyesinde bulunan araçların süresi dolduğunda yeniden kirama yapılmayacağını belirtti.

Başkan Sarı şuan; hizmetten öte personel ödemeleri için çalıştıklarını belirtti.
 Her şeyin başı mali disiplin olduğuna dikkat çeken Başkan Sarı Ankara ziyaretinde bulunduklarını borçlar ile ilgili çokta olumlu bir ziyaret olmadığını çünkü borçların ipotek karşılığı verilmiş olunan kredi borçları olduğuna dikkat çekti.

Sarı; “Belediye dahilinde bulunan KARGEM’in, SAMEK ve halk eğitim ile birleştirilerek belediyenin üzerindeki yükü hafifletme yolunda çalışmalar başlatıldı. Bir liranın dahi hesabını yaparak adım atıklarını dile getiren Sarı vatandaşlarımıza söz verdik mali disiplin sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

Hizmet araçlarımızı zorunlu olmadıkça kullanılmadığını, son aylarda belediyeye kesilen faturaların ve KARSAŞ şirketinin araştırılması için komisyon kurduklarını belirten Başkan Sarı, tüm gazetecilere basın toplantısına katıldıkları için teşekkür etti ve soru almadan toplantıya son verdi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İlk ifadesi ortaya çıktı
İlk ifadesi ortaya çıktı
Hastaneye kaldırıldılar
Hastaneye kaldırıldılar