banner2

banner1

banner22

Test sonuçları belli oldu

Hendek OSB’de faaliyet gösteren bir fabrikada işçi olarak çalışan Ş.S.’nin koronavirüs testi pozitif çıkınca sağlık ekipleri 20 işçiyi kontrol maksatlı karantinaya alınmıştı. Yapılan testlerin sonucu belli oldu. Test yapılan 20 işçinin sonuçları negatif olarak açıklandı.

Hendek 05.06.2020, 22:26
Test sonuçları belli oldu
banner48

Hendek organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir fabrikanın çalışanı cumartesi günü Covid-19 belirtileri gösterince Hendek Devlet Hastanesi’ne başvurdu. 39 yaşındaki Ş.S.isimli işçiye yapılan testin pozitif çıkmasıyla sağlık ekipleri filyasyon çalışmasına başladı. Ş.S:’nin temas ettiği 20 işçi tedbir maksatlı karantinaya alındı. Koronavirüs testi pozitif çıkan Ş.S.’nin sağlık durumunun iyi olduğu tedavisinin evde devam ettiği öğrenilirken aynı fabrikada çalışan 20 işçinin ise kontrol maksatlı evlerinde karantina sürecine tabi tutuldukları açıklandı. Sağlık ekiplerinin filyasyon çalışmasını hızlı şekilde tamamlayıp işçileri kontrol maksatlı karantinaya alması fabrika çalışanlarını rahatlattı.

SONUÇLAR NEGATİF

Fabrikada çıkan bu vaka sonrası 20 işçi karantinaya alınmış ve test yapılmıştı. Yapılan test sonuçları belli oldu. Test yaptıran işçilerin korku ve endişeyle beklediği sonuçlar negatif çıktı. Bu sonuç sonrası işçiler derin bir nefes alırken, fabrikada üretimin devam edeceği öğrenildi. Koronavirüs testi pozitif çıkan S.Ş isimli işçinin ise durumunun iyi olduğu ve evinde tedavi gördüğü belirtildi.

Yorumlar (0)