banner2

banner1

banner22

Test sonuçları açıklandı

Hendek Devlet Hastanesi’nde temizlik personeli olarak çalışan kadın bayram ziyareti yapmasının ardından mahalle karantinaya alınmıştı. Karatoprak Mahallesinde yapılan test sonuçlarının negatif olduğu belirtildi.

Hendek 30.05.2020, 23:11 Editör: Aysima Kortak
Test sonuçları açıklandı
banner48

NE OLMUŞTU?

Edinilen bilgilere göre Hendek ilçesi Karatoprak mahallesinde yaşayan ve Hendek Devlet Hastanesi’nde temizlik görevlisi olarak çalışan V.K., isimli kadın bayram ziyaretleri yapınca olanlar oldu. Kadına yapılan Covid-19 testi pozitif çıkınca sağlık çalışanları filyasyon çalışması yaptı. V.K:’nın bayramda temas ettiği kişiler tespit edildi. Pandemi kurulu Karatoprak Mahallesi’nin bir bölümünü tedbir maksatlı karantinaya alınmıştı. Covid-19 semptomları olan kadına yapılan test pozitif çıkınca filyasyon çalışması yapıldı. Hastane çalışanının bayram ziyaretine gittiği 17 evde 54 kişi 14 gün tedbir maksatlı karantinaya alınmıştı. Karatoprak Mahallesi’nin bir bölümünde uygulanan karantina nedeniyle tali yollar toprak dökülerek kapatılıp V.K.’nın temas ettiği düşünülen vatandaşlara test yapılmıştı.

İKİNCİ TESTLER DE NEGATİF

Hendek ilçesi Karatoprak mahallesinde yaşayan ve Hendek Devlet Hastanesi’nde temizlik görevlisi olarak çalışan V.K., isimli kadın temas ettiği düşünülen vatandaşlara yapılan ikinci sonuçlar da negatif çıktığı belirtildi. Testlerin negatif çıkması V.K.’nın ailesi ve karantinaya alınan Karatoprak Mahallesindeki Vatandaşlar tarafından sevinçle karşılanırken karantina altında olan vatandaşlar yapılacak yeni test sonuçlarına göre mahallede uygulanan karantinanın kaldırılmasını beklemeye başladı.

Yorumlar (0)